Dziwidło powraca! Ogród Botaniczny UW rusza z wieczornymi i zimowymi iluminacjami

Dziwidło Iluminacja to akcja wieczorowego zwiedzania Ogrodu Botanicznego UW. Różne okazy roślin z kolekcji zostaną specjalnie podświetlone na tę okazję. Jedną z nich będzie rzeźba dziwidła olbrzymiego.

Dziwidło to wyjątkowa roślina, która kwitnie wyjątkowo rzadko. W tym roku w Ogrodzie Botanicznym UW zdarzyło się to już dwa razy - najpierw zakwitło dziwidło olbrzymie, a następnie dziwidło różowe. Kolejki do oglądanie tego wydarzenia na żywo były tak duże, że trzeba było stać kilka godzin. Osobom, którym się nie udało dotrzeć na miejsce, pozostaje jeszcze jedna opcja, by zobaczyć tę wyjątkową roślinę w rozkwicie. 

Zobacz wideo Zdrowotny ogród. Te rośliny oczyszczą powietrze w domu

Dziwidło olbrzymie wraca pod postacią rzeźby

Jeśli zależy wam, by na własne oczy przekonać się, jak olbrzymie jest dziwidło, to będziecie mieli na to okazję przez całą zimę. Po raz pierwszy w historii będzie można bowiem zwiedzać Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego w czasie tej pory roku. Trwają przygotowania do otwarcia w sezonie zimowym, które uczelnia prowadzi razem z firmą Lumgaica. Dzięki temu wybrane pomnikowe drzewa zostaną pięknie oświetlone. 

Zanim jednak nadejdzie zima, pierwsze efekty współpracy firmy i uczelni można oglądać już w ten weekend. Do niedzieli 19 września trwa wydarzenie Dziwidło - Iluminacja. Od 19.00 do 21.00 można podziwiać podświetloną rzeźbę dziwidła olbrzymiego oraz innych roślin. Wstęp do ogrodu na podstawie biletu świątecznego w cenie 20 i 10 zł. 

Tydzień wrażliwości na zapylacze

Dziwidło Iluminacja, to nie tylko zapowiedź zimowych wejść do Ogrodu Botanicznego UW. To także część kończącego się właśnie Tygodnia wrażliwości na zapylacze. W sobotę i niedzielę w ogrodzie czekają jeszcze takie atrakcje, jak spacer po szklarniach z biologiem Mateuszem Skłodowskim czy warsztaty fotograficzne z Agnieszką Kuczyńską.

Więcej o: