Podcasty o ekologii - lista audycji poświęconych ochronie środowiska naturalnego

Podcasty o ekologii przeznaczone są nie tylko dla osób, które cenią sobie naturę i dążą do jej ochrony. Są to audycje, które każdemu z nas mogą uświadomić, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne.

Podcasty o ekologii stają się coraz bardziej popularne. Możliwość wysłuchania audycji w dowolnym momencie dnia, w dogodnej dla nas sytuacji sprawia, że chętnie sięgamy po taką formę zdobywania zróżnicowanych informacji.

Zobacz wideo Dominika Lasota (MSK): Pomimo pandemii kryzys klimatyczny się nie zatrzymał

Podcasty ekologiczne. O czym są i dlaczego warto ich słuchać?

Podcasty od kilku lat zbierają coraz większą rzeszę fanów, właśnie dzięki temu, że są powszechnie dostępne i można z nich korzystać w dogodnych dla siebie okolicznościach. Coraz więcej można znaleźć w audycji na tematy związane z gospodarką, ekonomią, ale też tych poruszających nieco lżejszą tematykę, np. podróżowanie itp. Jedną z najchętniej poruszanych kwestii jest też ekologia. Podcasty ekologiczne mają za zadanie przede wszystkim uświadomić społeczeństwo o potrzebie dbania o środowisko naturalne. Dowiedzieć się z nich możemy wielu praktycznych rzeczy, które przy odrobinie wysiłku każdy może wprowadzić do swojego codziennego życia. Taki mały krok może przyczynić się do wielkich zmian. Wszystko zależy od nas. 

Ciekawe podcasty o ekologii. Gdzie szukać?

Bycie eko to nie tylko moda. Jest to świadectwo naszej dojrzałości i wrażliwości na potrzeby natury, środowiska i drugiego człowieka. Dbanie o przyrodę nie jest wydumanym problemem - od tego zależy przyszłość naszych dzieci, wnuków, a także kolejnych pokoleń.

Jeśli już dziś nie uświadomimy sobie potrzeby zmiany wielu nawyków, za kilka lat może być za późno by powstrzymać zmiany, które prowadzą dziś do niszczenia wartościowych przyrodniczo obszarów na Ziemi - topnienia lodowców, dewastacji lasów, wymierania zagrożonych gatunków roślin i zwierząt etc. Ciekawe podcasty o ekologii podejmują ten temat nie tylko od strony naukowej czy teoretycznej, ale przede wszystkim podają ciekawe wskazówki na temat tego, jak postępować w codziennym życiu, aby być ekologicznym i nie szkodzić środowisku. 

Ciekawe podcasty o ekologii. Ranking

Ranking ciekawych podcastów o ekologii, powstających na naszym rodzimym podwórku, powinniśmy rozpocząć od "Jest Zielono" Agnieszki Zdunek, gdzie poruszane są tematy bliskie zwykłym ludziom. Można w nich znaleźć praktyczne porady jak postępować, aby lepiej dbać o naszą planetę. Znajdziemy w nich podpowiedzi dotyczące segregacji śmieci, tworzenia naturalnych środków higienicznych i kosmetycznych, czy tego jak wdrożyć w życie ideę zero waste. 

Kolejną ciekawą propozycją jest MudaTalks, czyli podcast o zrównoważonym rozwoju, za którym stoi Anna Pięta, znana ze swojej współpracy z markami modowymi. Znajdziemy tu wiele ciekawych ujęć i podejść wprowadzających bardzo wiele wątków związanych z dbaniem o klimat

Bardzo dobrze znanym podcastem jest audycja Smoglabu, który jako pierwszy poruszał kwestie jakości powietrza. Obecnie audycje skupiają się już nie tylko na tej wąskiej tematyce, ale coraz więcej odnoszą się do sytuacji klimatycznej. 

Ciekawe podcasty o ekologii: lista

A oto lista ciekawych podcastów o ekologii, które warto wysłuchać w wolnej chwili. Każdy znajdzie w nich coś wartościowego dla siebie:

  • "Raport z przyszłości. Jak uratować naszą planetę?" Marka Józefiaka;
  • "Klimatyczne rozmowy" Anny Pięty;
  • "Klimat ft. Bartek Czarkowski";
  • "Przyszłość. Żywność. Planeta" Marcina Tischnera;
  • "Outriders Power" Karoliny Bacy-Pogorzelskiej;
  • "Naturalnie o ogrodach".
Więcej o: