Australia. Martwe kangury na drodze. 17-latkowie z zarzutami skatowania i zabójstwa zwierząt

W stanie Nowa Południowa Walia w Australii znaleziono 14 martwych kangurów. Mieszkańcy zauważyli ciała zwierząt na dwóch drogach w okolicach Batemans Bay. W sprawie tej policja zatrzymała dwóch 17-letnich chłopców.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak podaje BBC News, nastolatkom postawiono zarzuty lekkomyślnego skatowania (potrącenia, zderzenia) i zabójstwa zwierząt.

Zobacz wideo Pożary w Australii. Strażacy opublikowali wstrząsające nagranie

Australia. Mieszkańcy znaleźli na drodze 14 zabitych kangurów. Zwierzęta zostały pobite

Ciała kangurów zostały znalezione przez mieszkańców w sobotę 9 października. Wśród zabitych zwierząt znajdowały się dwa małe kangury. Trzeci młody kangur płci żeńskiej został ranny, jednak udało mu się przeżyć dzięki miejscowemu mieszkańcowi, który znalazł go następnego dnia. Młodą osobniczką, która otrzymała imię Hope, zajęła się australijska organizacja chroniąca dzikie zwierzęta (WIRES).

W sobotę w okolicach Long Beach znaleziono sześć nieżywych torbaczy (w tym pięć dorosłych osobników i jednego młodego) oraz młodą kangurzycę, której udało się przeżyć. Następnie policję poinformowano o kolejnych ośmiu zabitych kangurach - tym razem przy plaży Maloneys odkryto ciała siedmiu dorosłych osobników i jednego młodego zwierzęcia.

Rysie (zdjęcie ilustracyjne)Czescy naukowcy mają zastrzeżenia do polskiego programu reintrodukcji rysia

W sprawie pobicia i zabicia kangurów zatrzymano dwóch 17-latków

W poniedziałek 11 października policja aresztowała dwóch 17-letnich chłopców, którzy byli podejrzani o zabicie 14 kangurów. W rozmowie z BBC policja przekazała, że do śmierci grupy torbaczy doszło w wyniku potrącenia przez samochód.

Motywy zabicia zwierząt, na tę chwilę, nie są znane mediom. Nastolatkowie usłyszeli już zarzuty. Sprawa trafi na wokandę już w następnym miesiącu (21 listopada). 

Naukowcy: Kangury mogą intencjonalnie komunikować się z ludźmi (zdjęcie ilustracyjne)Naukowcy: Kangury mogą prosić ludzi o pomoc - tak jak robią to psy i konie

W mediach społecznościowych najwięcej emocji budzi ocalałe zwierzę. Postępy w leczeniu młodej kangurzycy Hope, można śledzić na Twitterze australijskiej organizacji WIRES, która w swoim wpisie poinformowała: "Jeden z mieszkańców znalazł ocalałe kangurzątko. Zostało ono trafnie nazwane 'Hope' (Nadzieja) i przebywa obecnie pod opieką lokalnej członkini WIRES - Shelley. Będziemy na bieżąco informować Was o postępach Hope". Do wpisu dołączone jest także zdjęcie młodej Hope. 

Więcej o: