JYSK przekazał potrzebującym maty wycofane ze sprzedaży. "Dbamy o środowisko"

JYSK przekazał dwóm organizacjom ponad 5 tys. bawełnianych mat na materace. Produkty te zostały wycofane ze sprzedaży z powodu wad fabrycznych. "Pomagamy i dbamy o środowisko, redukując liczbę odpadów" - informuje sieć.

Maty będą mogły zostać wykorzystane przez podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta (to głównie osoby w kryzysie bezdomności) oraz Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt - podaje serwis Ekobiznes.

"Produkty wycofane ze sprzedaży przekazujemy tam, gdzie są największe potrzeby. Ponad 5000 mat na materace trafiło do dwóch organizacji. Pomagamy i dbamy o środowisko, redukując liczbę odpadów" - pisze na Twitterze JYSK Polska.

Ludzkość zanieczyściła Ziemię poza granice wytrzymałościNaukowcy: Przekroczyliśmy nową granicę wytrzymałości Ziemi

Maty trafią do najbardziej potrzebujących. "Cieszymy się, że mogliśmy pomóc"

- Zdarzają się sytuacje, w których z powodu wad fabrycznych nie możemy wprowadzić produktu do sprzedaży w sklepie. Wtedy decydujemy się na inny obieg i przeważnie jest to wsparcie charytatywne organizacji, które często mają dużo potrzeb związanych z podopiecznymi - powiedziała Sylwia Filimon, dyrektor ds. komunikacji JYSK Polska/

- Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta robi dużo dobrego dla bezdomnych osób w Polsce. Z kolei Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt dba o porzucone zwierzęta. Dlatego bardzo cieszymy się, że mogliśmy pomóc - dodała.

Samochody (zdjęcie ilustracyjne)Nie każdy samochód wjedzie do centrum miast? Nowe przepisy weszły w życie

JYSK dba o środowisko. Sieć zmniejszy emisję gazów cieplarnianych

JYSK do 2030 roku chce zmniejszyć o 50 procent emisję gazów cieplarnianych powstających w związku ze zużyciem energii i ogrzewania we wszystkich lokalizacjach: w sklepach, centrach dystrybucyjnych oraz biurach.

"Koncentrujemy się nad tym, aby nasze obiekty były bardziej efektywne energetycznie, w tym chcemy zwiększać udział energii odnawialnej, stopniowo wycofując paliwa kopalne. Angażujemy środowiskowo naszych partnerów w całym łańcuchu dostaw, dążąc do osiągnięcia neutralności węglowej we wszystkich obszarach operacyjnych do 2050 roku" - czytamy na stronie JYSK.

Przeczytaj więcej informacji o środowisku na stronie głównej Gazeta.pl

Sieć zapowiada, że od końca 2024 r. będzie pozyskiwać do swoich produktów tekstylnych więcej bawełny pochodzącej w 100 proc. z upraw ekologicznych. Obejmuje to bawełnę z upraw certyfikowanych przez Better Cotton Initiative (BCI), bawełnę z recyklingu lub bawełnę organiczną certyfikowaną zgodnie z normą Global Organic Textile Standard (GOTS).

Ponadto do końca 2024 r. wszystkie produkty JYSK i opakowania wykonane z drewna, tektury lub papieru będą opatrzone certyfikatem FSC (Forest Stewardship Council) - to międzynarodowa organizacja non-profit, a jednocześnie nazwa systemu certyfikacji produktów drzewnych i papieru, pozyskiwanych w ramach zrównoważonej gospodarki leśnej.

Zobacz wideo Polska bez węgla w 2030 roku? Woźny: Obawiam się, że to niemożliwe
Więcej o: