Specjalne wydanie Zielonego Poranka Gazeta.pl. Dominik Szczepański rusza na Antarktydę

Byliśmy w Arktyce, ruszamy daleko na południe. Patryk Strzałkowski w Zielonym Poranku Gazeta.pl rozmawiał z Dominikiem Szczepańskim, tuż przed jego wyprawą na Antarktydę.
Zobacz wideo

Dominik Szczepański na Antarktydę wybiera się na pokładzie jachtu Selma Expeditions. Sam rejs potrwa około 26 dni, a jego celem jest Półwysep Antarktyczny.

Gazeta.pl na Antarktydzie

- Płyniemy tam po to, by zobaczyć, jak świat się zmienia. Temperatura powietrza w ciągu ostatnich trzech lat wzrosła tam o trzy stopnie. Teraz jest tam lato i pada deszcz, a jeszcze kilkadziesiąt lat temu opady deszczu była anomalią - mówił Patrykowi Strzałkowskiemu podczas Zielonego Poranka Gazeta.pl. Podkreślał, że na Antarktydzie zmiany klimatu widać bardzo dobrze, bo mocno kontrastują z tym, co można było obserwować przez dekady. 

Przez najbliższy miesiąc będziemy przedstawiać czytelnikom Gazeta.pl rozmowy z ekspertami, którzy badają ten region. Przekażemy też relacje Dominika Szczepańskiego, dziennikarza Gazeta.pl i autora książki "Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza" oraz biografii Adama Bieleckiego "Spod zamarzniętych powiek".

Więcej informacji o klimacie i środowisku na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: