USA. Przez suszę wysycha źródło wody dla 25 mln osób. Na dnie jeziora znaleziono ciało w beczce

W miniony weekend na dnie jeziora Mead znajdującego się w stanie Nevada znaleziono ciało w beczce - informuje amerykańska agencja prasowa Associated Press. Urzędnicy przewidują, że susza, która powoduje zmniejszenie się zasobów wodnych jeziora, może spowodować, że służby odkryją więcej ciał, które zostały wrzucone do akwenu.

- Powiedziałbym, że wraz ze spadkiem poziomu wody jest bardzo duża szansa, że znajdziemy dodatkowe ludzkie szczątki - przekazał w poniedziałek porucznik Ray Spencer z policji w Las Vegas, cytowany przez AP

Zobacz wideo Sierpińska: Trzeba zaadaptować rolnictwo do problemów z suszami

Stany Zjednoczone. Znaleziono beczkę z ciałem. Mężczyzna zmarł w latach 80. 

Susza w Nevadzie powoduje parowanie sztucznego jeziora Mead, znajdującego się na pograniczu stanów Nevada i Arizona. Zbiornik został utworzony przez przegrodzenie biegu rzeki Kolorado oraz spiętrzenie jego wód zaporą Hoovera. Poziom wód Meady obniżył się tak bardzo, że w ubiegłym tygodniu zostało odkryte jego dno. W beczce, w której znaleziono ciało, odkryto także rzeczy osobiste wskazujące, że osoba zmarła ponad 40 lat temu (w latach 80.) Obecnie policjanci wszczęli śledztwo i starają się ustalić szczegóły oraz tożsamość zmarłego mężczyzny. Zatopiona w błocie beczka z ciałem została odnaleziona w niedzielę po południu przez spacerujące po okolicy osoby - informuje "New York Times".

Fala upałów w Azji Południowej.Ekstremalne upały w Indiach i Pakistanie. Topniejące lodowce grożą powodziami

Susza w Stanach Zjednoczonych 

Zbiornik wodny Mead jest największy w Stanach Zjednoczonych i zapewnia wodę około 25 mln osób mieszkających w Arizonie, Nevadzie, Kalifornii i Meksyku. Susza spowodowana zmianami klimatycznymi sprawiła, że poziom wody w jeziorze drastycznie spadł i obecnie woda czerpana jest z wód głębinowych zbiornika.

Poziom wody jest na tyle niski, że został odsłonięty jeden z zaworów wodnych wybudowany w 1971 roku, przez co niemożliwe jest czerpanie przez niego wodyCNN podaje, ze choć jeszcze nie zaczęło się lato, to już panuje ekstremalna susza w Nowym Meksyku, Arizonie i Kolorado. W Nowym Meksyku susza objęła już 68 proc. terenu stanu.

Ekstremalne upały w Indiach"O 10 rano nie da się pracować". Fala upałów w Indiach i Pakistanie

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl  

Więcej o: