Pogoda. Deszcz nie odpuszcza, możliwe też burze i opady gradu. IMGW wydaje ostrzeżenia

W niedzielę na przeważającym obszarze kraju prognozowane są opady deszczu. Na wschodzie i południu Polski możliwe nawet burze. Większa część kraju będzie znajdować się w zasięgu niżu znad Polesia.

Synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk wskazuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że z powodu deszczu w niedzielę prognozowane są temperatury maksymalne w przedziale od 16 do 20 stopni Celsjusza. Dodaje, że niezależnie od opadów wpływ na spadek temperatury będzie miało również duże zachmurzenie.

Wyższe wartości prognozowane są w Polsce zachodniej, gdzie będzie sięgał klin wyżowy. Termometry wskażą tam od 21 do nawet 29 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenia I i II stopnia związane z intensywnymi opadami deszczu obowiązują w przeważającej części kraju do godzin popołudniowych i wieczornych w niedzielę.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Na południu kraju są to również ostrzeżenia dotyczące silnych opadów z burzami, miejscami również burz z gradem. Aktualizowane ostrzeżenia IMGW można śledzić pod tym adresem.

"Pogodę w Polsce nadal na ogół kształtował będzie wolno przemieszczający się nad wschodnią Polską ośrodek niżowy. Rozwój burz będzie możliwy dzisiaj na południowym wschodzie kraju" - informuje w niedzielę IMGW w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Niski poziom wody w Wiśle. Nagraliśmy, jak susza wpłynęła na rzekę w stolicy (27 lipca)

Pogoda. Ostrzeżenia hydrologiczne IMGW

IMGW w wielu regionach ostrzega również przed gwałtownymi wzrostami stanów wody i wezbraniem z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

"W centrum i na południu kraju stacje meteorologiczne notują intensywne opady deszczu. Stany wody na kilku stacjach hydrologicznych wzrosły do strefy stanów wysokich" - wskazywało IMGW w sobotę wieczorem.

Więcej o: