Pacanów. Odpady z nieznaną substancją trafiły na nieużytki. "Odór powoduje duszność i kaszel"

Mieszkańcy Pacanowa borykają się z potężnym odorem, który powoduje u nich kaszel i duszności. Powodem są zanieczyszczenia, które znajdują się w dołach wypełnionych glebą zmieszaną z odpadami niewiadomego pochodzenia. Trwa ustalanie ich pochodzenia.

Mieszkańcy wsi Pacanów (woj. śląskie) skarżyli się na intensywny odór, wydobywający się dołów wypełnionych glebą, zmieszaną z nieznanymi odpadami. W środę 31 sierpnia policja oraz inspektorzy ochrony środowiska zabezpieczyli próbki nieznanej substancji, którą wrzucano do dołów po glinie.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Piotr Siergiej: Przez pierwsze 2 lata program "Czyste Powietrze" był dysfunkcyjny

Pacanów. Na teren nieużytkowanej działki są kierowane wywrotki z nieznaną substancją

Według mieszkańców Pacanowa samochody ciężarowe pojawiały się we wsi kilkadziesiąt razy i zrzucały śmierdzącą substancję. Rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku asp. Marlena Wiśniewska przekazała 31 sierpnia najnowsze ustalenia śledczych w tej sprawie.

- Dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Pacanów nieznana osoba wysypuje chemikalia zmieszane z ziemią. Skierowani na miejsce kryminalni z Komisariatu Policji w Krzepicach ustalili, że na teren nieużytkowanej działki zostały przywiezione wywrotki z mieszaniną ziemi z gliną w celu zasypania zbiornika wody i wyrównania terenu - przekazuje lokalny serwis klobucka.pl.

Pacanów. Śledczy czekają na wyniki przeprowadzonych badań

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze policji oraz technik kryminalistyki. Wykonano oględziny miejsca zdarzenia, które nadzorował Komendant Komisariatu Policji w Krzepicach. Pojawili się tam również przedstawiciele Urzędu Gminy w Pankach, a także pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach. Pobrano niezbędne do badań próbki ziemi, aby sprawdzić rodzaj szkodliwych substancji, które mogą się w niej znajdować.

Według nieoficjalnych ustaleń przekazanych przez portal informacyjny klobucka.pl firma, która zasypywała glinianki, ma swoją siedzibę w powiecie oleskim. Mundurowi czekają na wyniki przeprowadzonych badań, zanim podejmą jakiekolwiek działania na terenie zakładu.

Więcej o: