Coraz więcej śniętych ryb w Kanale Gliwickim. Wyłowiono już około trzech ton. A może być więcej

- Rośnie liczba śniętych ryb w Kanale Gliwickim - informuje RMF FM. Do tej pory wyłowiono około trzech ton, ale liczba ta może wzrosną. Wciąż trwa bowiem akcja wyławiania.
Zobacz wideo Mieszkanka nadoodrzańskiej miejscowości o objawach, które zauważyła u siebie i bliskich po kontakcie z wodą

RMF FM podaje, że śnięte ryby zaobserwowano na odcinku Kanału Gliwickiego między śluzami Sławięcice i Rudziniec. Zostały one zamknięte, aby martwe ryby nie przepływały do innych części kanału i nie utrudniały akcji wyławiania. "Dno kanału sprawdzono już sonarem. Nie odkryto tam niczego niepokojącego" - podkreśla rozgłośnia.

Moskwa: Stwierdzono duże występowanie alg

W poniedziałek odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego dot. sytuacji w Kanale Gliwickim. Poinformowała o tym ministerka klimatu i środowiska Anna Moskwa. " Służby nieprzerwanie działają na miejscu - zbierają śnięte ryby i pobierają kolejne próbki wody do analizy" - napisała. Jak dodała, "dotychczasowe wyniki badań stwierdziły duże występowanie alg".

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Jezioro Solińskie praktycznie wyschłoJezioro Solińskie. "W wielu miejscach woda zupełnie zniknęła". Przejmujące zdjęcia

Śnięte ryby w Kanale Gliwickim

Pierwsze śnięte ryby w Kanale Gliwickim odnotowano w niedzielę. Informacje jako pierwszy podał portal tvn24.pl, który zaalarmowali mieszkańcy powiatu gliwickiego. Według ich relacji miejscami w wodzie nie było miejsca, gdzie nie byłoby martwej ryby. W Kanale były m.in. martwe szczupaki, leszcze i okonie.

"Stosowne czynności, mające na celu ustalenie przyczyn zdarzenia, podejmują na miejscu służby WIOŚ i PIW. Straż Pożarna wykonała badania dna kanału sonarem, nie wykazały one jednak obecności żadnych niebezpiecznych materiałów" - podały w poniedziałek Wody Polskie.

Od niedzieli wyłowiono około trzech ton śniętych ryb - informuje RMF FM.

Odra (zdjęcie ilustracyjne)Znowu śnięte ryby w Odrze. Niemcy wydali ostrzeżenie, ale alarm szybko odwołano

Więcej o: