Zapraszają do odwiedzenia Niewidzialnego Parku Narodowego w "sezonie mgieł"

Na początku października opublikowaliśmy projekt reporterski Gazeta.pl dot. projektowanego Turnickiego Parku Narodowego. Teraz lokalni aktywiści zapraszają do odwiedzenia niezwykłego miejsca w ramach mikrofestiwalu Sezon Mgieł.
Zobacz wideo Dlaczego Turnicki Park Narodowy nie istnieje?

"Niewidzialny Park Narodowy" - jak bywa określany obszar na Pogórzu Przemyskim, gdzie od lat jest pomysł stworzenia nowego parku - budzi zachwyt i nadzieje, ale czasem także lęki i obawy. O tym społecznym kontekście ochrony przyrody w południowo-wschodniej Polsce pisaliśmy w projekcie reporterskim Gazeta.pl, który opublikowaliśmy na początku października.

Zachęcaliśmy także do tego, by samemu odwiedzić Pogórze i poznać miejsce, które jest poza głównymi szlakami turystycznymi. Wkrótce pojawi się do tego wyjątkowa okazja. Grupa lokalnych aktywistów organizuje mikrofestiwal, który pozwoli nacieszyć się jesienną aurą w lasach Pogórza. 

"W planach między innymi gra terenowa dla samotnych piechurów i piechurek, kameralne spacery przyrodnicze, mikrowyprawa po cerkwiach Pogórza Przemyskiego oraz wieczór z magią ludową Karpat Wschodnich" - piszą organizatorzy. Więcej informacji na Facebooku:

Więcej na temat Turnickiego Parku Narodowego będzie można dowiedzieć się także w Warszawie. We wtorek 25 listopada w Służewskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie z Piotrem Klubem, leśnikiem i ekologiem, który mieszka na Pogórzu:

Więcej o: