Małe i średnie firmy też mogą zamrozić ceny gazu. Nowa oferta PGNiG

PGNiG wprowadziło ofertę stałej ceny gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jak informuje spółka, jest to cena o 33 procent niższa niż cena bazowa.

PGNiG Obrót Detaliczny - spółka z Grupy Orlen - wprowadziła nową ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw, dzięki której mogą one skorzystać z gwarancji stałej ceny gazu ziemnego o 33 procent niższej niż cena bazowa. Wynosi ona 525 złotych za megawatogodzinę.

Zobacz wideo Ekspert: Gazu nie ma na całym świecie. Ceny będą wysokie przez lata

PGNiG ze stałą ceną gazu dla małych i średnich firm do 2025 roku

Firmy, które zdecydują się na wybór tej oferty, będą miały zabezpieczoną stałą cenę gazu ziemnego nawet do końca 2025 roku.

"Stała cena gazu zawarta w umowie będzie zależała od momentu, w którym dany klient zdecyduje się na skorzystanie z oferty. PGNiG Obrót Detaliczny będzie bowiem aktualizować ją co tydzień, aby była dostosowana do bieżącej sytuacji na rynku gazu" - wyjaśnia spółka w komunikacie.

PGNiG dodaje, że w przypadku dalszego spadku notowań gazu cena w kolejnych tygodniach może być jeszcze bardziej atrakcyjna niż obecnie. Może jednak również wzrosnąć, jeżeli gaz na giełdzie będzie drożeć.

Oferta spółki skierowana jest do wszystkich klientów biznesowych, w tym małych i średnich przedsiębiorstw tj. zakłady fryzjerskie, sklepy, restauracje czy małe obiekty sportowe, które rozliczały się dotąd w ramach cennika "Gaz dla Biznesu".

Rząd wyznaczył stałe ceny gazu, ale nie dla wszystkich

Od początku roku rząd wprowadził maksymalne ceny gazu, z których korzystają gospodarstwa domowe, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, a także podmioty świadczące kluczowe usługi dla społeczeństwa - m.in. jednostki opieki zdrowotnej i pomocy społecznej, szkoły i uczelnie oraz żłobki, kościoły i organizacje pozarządowe.

Cena za gaz nie może być dla nich wyższa niż 200,17 zł//MWh. Początkowo rząd nie ujął w regulacjach przedsiębiorstw. Dopiero w lutym po apelach piekarzy zdecydowano się zamrozić na tym poziomie ceny gazu również dla nich. Pozostałe firmy muszą się jednak zadowolić ofertą PGNiG lub ich konkurencji. 

Więcej o: