Wiceminister środowiska Jacek Ozdoba o ekologii: To jest baju, baju dla frajerów

- "Baju, baju dla frajerów" to jest aspekt taki, że wszystko jest takie czyste, że są Jetsonowie i że nie potrzebujemy atomu, węgla, gazu, tylko OZE - mówił wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba w Porannej Rozmowie Gazeta.pl.
Zobacz wideo Wiceminister klimatu i środowiska a rozwiązania proekologiczne. Ozdoba: To jest baju, baju dla frajerów często

Wiceszef resortu klimatu Jacek Ozdoba mówił m.in. o ustawie wiatrakowej i tzw. kamieniach milowych. Twierdził, że wiatraki nie są odpowiedzią na kryzys energetyczny.

Jacek Ozdoba o ekologii: "Baju, baju dla frajerów". Potem tłumaczył

- Wiatraki nie są stabilnym źródłem energii, są drogim źródłem energii, muszą być dofinansowywane - powiedział Jacek Ozdoba w Porannej Rozmowie Gazeta.pl. Prowadząca Karolina Hytrek-Prosiecka zapytała wiceministra, czy dobrze się czuje na stanowisku wiceministra klimatu i zaczęła wymieniać: "silniki spalinowe, nie dla wiatraków, nie dla robaków, nie dla ograniczenia produkcji".

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

- To jest "baju, baju dla frajerów" często - odparł poseł Solidarnej Polski, po czym próbował tłumaczyć. - "Baju, baju dla frajerów" to jest aspekt taki, że wszystko jest takie czyste, że są Jetsonowie [amerykański serial animowany - red.] i że nie potrzebujemy atomu, węgla, gazu, tylko OZE - mówił.

Wiatraki wykręciły rekord produkcji energii

Tymczasem wiatraki w Polsce wykręciły nowy rekord produkcji energii. 20 lutego w ciągu jednej godziny wyprodukowały 7833 megawatogodziny energii elektrycznej. To "37 proc. udziału w miksie (ostatnie 24h)" - wskazywał wówczas Marek Józefiak, rzecznik prasowy Greenpeace Polska. Natomiast poprzedni rekord padł 2 lutego i wyniósł 7603 MWh.

Co więcej, od godz. 13:00 w poniedziałek (20 lutego) do 13:00 we wtorek (21 lutego), elektrownie wiatrowe i słoneczne wyprodukowały w Polsce łącznie 195,9 GWh energii elektrycznej. Był to nowy 24-godzinny rekord.

Więcej o: