Nagranie z ćwiczeń niedźwiedzia hitem internetu. "Gdy budzisz się wiosną, a tu wciąż zima" [WIDEO]

Leśnicy z Baligrodu udostępnili nagranie, które zarejestrowała leśna fotopułapka. Widać na nim niedźwiedzia, który stoi na dwóch łapach i obserwuje okolicę. "Gdy budzisz się wiosną, a tu wciąż zima i końca nie widać" - skomentowali leśnicy z Lasów Państwowych.

Nadleśnictwo Baligród (woj. podkarpackie) opublikowało 16 marca nagranie z udziałem niedźwiedzia brunatnego. Zwierzę przystanęło tuż przed fotopułapką, rozglądało się, a następnie stanęło na dwóch łapach. "Uszy postawił  i bada otoczenie" - napisała pod filmem jedna z internautek.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak się zachować, gdy spotka się dzikie zwierzę?

Baligród. Fotopułapka zarejestrowała ciekawe zachowanie niedźwiedzia brunatnego

Dzięki nagraniom zarejestrowanym przez leśne fotopułapki możemy podziwiać naturalne zachowania zwierząt, których często nie sposób zobaczyć w ich naturalnym otoczeniu. Nadleśnictwo Baligród opublikowało jedno z nich - bohaterem jest niedźwiedź brunatny.

Nagranie udostępniły również Lasy Państwowe, komentując na Twitterze zachowanie niedźwiedzia: "Gdy budzisz się wiosną, a tu wciąż zima i końca nie widać". Film spotkał się również z entuzjazmem wśród internautów. "Po prostu musi rozprostować kości", "Wyszedł z legowiska i zdziwiony rozgląda się, szuka wiosny, a jej jeszcze nie ma, to się gimnastykuje. Super filmik" - komentowali użytkownicy.

Leśne fotopułapki - jaki jest ich cel? Gdzie można je znaleźć?

Fotopułapki są umieszczane w miejscach, które szczególnie są narażone na "przejawy szkodnictwa leśnego" - przekazują Lasy Państwowe. Dzięki nim łatwiej jest znaleźć osoby, które zanieczyszczają lasy lub kradną z nich drewno. Są one również wykorzystywane jako urządzenia do obserwacji dzikiej zwierzyny. Znajdują się często przy wodopojach czy miejscach dokarmiania. To one pozwalają nam później oglądać to, co często jest niemożliwe do obserwacji przez ludzi.

"Fotopułapka reaguje na ruch i zaczyna rejestrować obraz. Może być to pojedyncze zdjęcie, ale może być to również nagranie video. Jakość obrazu ze współczesnych urządzeń jest coraz lepsza, pozwalają rejestrować zdarzenia nie tylko w dzień, ale również w nocy" - przekazują Lasy Państwowe. "W przypadku zauważenia w lesie takiego urządzenia nie należy go zdejmować. Choć wydaje się, że ktoś o nim zapomniał bo znajduje się w jakiś zaroślach, w rzeczywistości jest pod kontrolą i spełnia różne, czasem bardzo ważne zadania" - dodają leśnicy.

Wilk bez jednej łapy nadal może liczyć na swoją watahę Fotopułapka uchwyciła niezwykłego wilka. Wataha go zaakceptowała

Więcej o: