Majówka 2023. Gdzie wyrzucić śmieci, które pozostaną po grillowaniu? Jak segregować odpady?

Czas majówki to również czas, w którym sezon grillowy osiąga apogeum. Po ucztowaniu zostaje zazwyczaj wiele śmieci, których nie powinniśmy zostawiać w plenerze. Gdzie wyrzucić odpady po grillowaniu i jak segregować śmieci?

Majówka to idealna okazja do zrobienia grilla. Im więcej osób zaprosimy, tym będzie raźniej. Warto jednak pamiętać, że kiedy ucztowanie się skończy, zostanie po nim wiele śmieci. Zostawienie ich grozi mandatem. Warto wiedzieć, co zrobić z poszczególnymi przedmiotami, aby nie zaszkodzić sobie i środowisku.

Zobacz wideo Jak szybko wyczyścić ruszt z grilla?

Majówka 2023. Gdzie wyrzucić grilla?

Jeżeli decydujemy się na zakup jednorazowego grilla, kiedy zakończymy spotkanie z bliskimi, warto wyrzucić go do pojemnika przeznaczonego na odpady zmieszane. Jest on koloru czarnego i stoi w miejscach, gdzie znajdziemy inne kosze na śmieci z oznaczeniami recyklingu. Jak informuje portal trojmiasto.pl w przypadku, kiedy korzystamy z dużego metalowego grilla i uległ on uszkodzeniu, które wyklucza go z dalszego korzystania, możemy zawieźć go na wysypisko do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. W ostateczności, jeśli nie mamy czasu na taki przejazd, można zostawić zepsutego grilla w wiacie śmietnikowej. Zostanie on zabrany zgodnie z harmonogramem wywozu odpadów, który obowiązuje w danej nieruchomości.

Gdzie wyrzucić odpady z grilla? Jak segregować śmieci?

Istotną rzeczą po zakończeniu grillowania jest segregacja śmieci, aby móc wrócić do tego miejsca i zastać je czyste. Popiół z grilla należy wyrzucić dopiero po ostudzeniu się, aby nie spowodował pożaru. Kiedy zagrożenie minie, można wysypać go do czarnego pojemnika. Papierowe opakowania, które są zabrudzone, nie nadają się do recyklingu, więc torby po węglu należy wrzucić również do pojemnika na odpady resztkowe.

Aluminiowe tacki, w których przechowywane jest mięso, jeśli są zabrudzone, trafiają do czarnego kosza na śmieci, a jeżeli są czyste, można wrzucić je do metali i plastików w żółtych pojemnikach. Jednorazowe talerze i sztućce wyrzucamy w zależności od tego, z czego są zrobione. Plastikowe lądują w żółtych, a styropianowe w czarnych koszach. Drewniane można wyrzucić do kosza bio. Resztki jedzenia powinniśmy zanieść do brązowego pojemnika, gdzie trafiają odpady bio z wyjątkiem mięsa i kości, ponieważ one są wyrzucane do czarnego kosza. Szklane przedmioty można wynieść do zielonych pojemników przeznaczonych na szkło.

Więcej o: