Latająca sofa w Turcji. Silny wiatr wywiał mebel podczas burzy z 35-piętrowego wieżowca [WIDEO]

Turcję nawiedziły gwałtowne burze. Silny wiatr sprawił, że mieszkańcy Ankary przeżyli chwile grozy, gdy w powietrze wyleciała sofa znajdująca się w jednym ze stołecznych drapaczy chmur. Całe zajście nagrał Onur Kalmaz, który przebywał podczas tego zdarzenia nieopodal budynku.

17 maja Onur Kalmaz oraz inni mieszkańcy Ankary byli świadkami gwałtownych burz, intensywnych opadów deszczu i porywów silnego wiatru, które przetoczyły się przez stolicę Turcji. W pewnym momencie doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia - ciężki mebel wypadł z 35-piętrowego wieżowca i uniósł się w powietrze.

Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Turcja. Sofa wyleciała w powietrze. Wszystko przez silny wiatr, który nawiedził Ankarę

Film zarejestrowany przez Onura Kalmaza pokazuje, jak silny wiatr wywiał sofę z wieżowca zlokalizowanego w dzielnicy Cankaya. Mebel wyleciał z balkonu i uniósł się wysoko w powietrze, a następnie gwałtowanie spadł, znikając wśród pobliskich zabudowań.

Uchwycono także moment, w którym wiatr niszczy górne kondygnacje jednego ze stołecznych budynków oraz nagrano zniszczenia spowodowane przez ekstremalne zjawiska pogodowe. Na filmie widać również samochód, którego przednia szyba została rozbita.

 

Burze w Turcji. Burmistrz Ankary: Nasze zespoły natychmiast interweniowały w 93 punktach

Jak możemy dowiedzieć się z nagrania zamieszczonego przez "The Telegraph" w serwisie YouTube, autor filmu zapewnił, że nikt nie został ranny w wyniku incydentu z latającą sofą.

Do niebezpiecznych warunków pogodowych panujących 17 maja w Ankarze odniósł się również burmistrz stolicy Turcji Mansur Yavas. "Z powodu burzy w Ankarze nasze zespoły natychmiast interweniowały w 93 punktach. W niektórych miejscach doszło do uszkodzeń budynków, a wiatr zerwał dachy i powyrywał drzewa" - napisał Mansur Yavas na Twitterze.

Burmistrz Ankary uspokoił jednocześnie mieszkańców, że urzędnicy oraz służby pozostają w gotowości i będą odpowiednio reagowały na zagrożenia pogodowe, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Więcej o: