Nowy Jork. Wielki rój pszczół osiadł na budynku na Times Square. "Ktoś musi przyjechać i je uratować"

W Nowym Jorku na Times Square pojawiły się setki pszczół. Rój owadów osiadł na jednym z budynków w centrum miasta. Po kilku godzinach owadami zaopiekowali się wezwani na miejsce pszczelarze.

Wielki rój pszczół, który osiadł na jednym z budynków w Nowym Jorku, spowodował wielkie zdziwienie wśród mieszkańców. Owady pojawiły się na Times Square 9 czerwca około godz. 19:00.

Zobacz wideo Prof. Piskozub: Bałtyk jakiś będzie, ale to już nie będzie ten Bałtyk, który znamy

Nowy Jork. Rój pszczół pojawił się na Times Square

Pszczoły miodne niespodziewanie pojawiły się w Nowym Jorku i wywołały spore poruszenie wśród mieszkańców. Jeden ze świadków nagrał owady i umieścił film w mediach społecznościowych. Na nagraniu słychać również rozmowę mężczyzny z przypadkowo spotkaną kobietą, która jak się okazało, była zoologiem.

Według kobiety owady prawdopodobnie straciły swój dotychczasowy ul i szukają nowego. - Ktoś musi przyjechać i je uratować. Nie zrobią nikomu krzywdy, ale potrzebują ula, żeby się schronić - komentowała kobieta. Po pewnym czasie pszczoły zostały schwytane przez pszczelarzy i przetransportowane w bezpieczne miejsce.

Co zrobić, gdy spotkamy rój pszczół?

W przypadku, gdy zauważymy rój owadów na drzewie, budynku czy w innym nietypowym miejscu, powinniśmy przede wszystkim zachować spokój. Pszczoły nie powinny same nas atakować, jeśli jednak będą pobudzone, możemy delikatnie spryskać je wodą. Dzięki temu owady się uspokoją i nie będą wzbijać się w powietrze. Następnie powinniśmy wezwać miejscowego pszczelarza, który weźmie pszczoły w bezpiecznego miejsce.

Roje pszczół najczęściej pozostają w danym miejscu od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Następnie odlatują w miejsce, które wskażą im inne pszczoły. Jeśli rój wisi np. na drzewie, oznacza to, że matka jest w pełni sił. Jeżeli rój mimo drzew wokół zalega na ziemi, prawdopodobnie matka nie jest zdrowa. W takim przypadku rój może zostać w danym miejscu na długo.

Więcej o: