Australia. Kula ognia przemierza nocne niebo. Nagranie z tajemniczym obiektem podbija sieć [WIDEO]

Mieszkańcy australijskiego miasta Port Hedland nagrali moment, w którym na niebie pojawiła się niezidentyfikowana "kula". Zdaniem naukowców tajemniczą zieloną poświatą była asteroida - informuje CNN.

Nagranie z tajemniczym obiektem przecinającym sklepienie trafiło do sieci i wywołało mnóstwo reakcji, głównie za sprawą problemów z identyfikacją przemierzającej niebo "kuli".

Asteroida wielkości krzesła jest widoczna każdej nocy

Renae Sayers z Curtin University, która prowadzi grupę badawczą Desert Fireball Network stwierdziła, że była to mała asteroida. - To była piękna, płonąca kula ognia, prawdopodobnie wielkości krzesła lub pralki - powiedziała.

Sayers dodała, że tego typu asteroidy dostrzegane są przez naukowców praktyczne każdej nocy, lecz tylko te większe są widoczne dla ludzi kilka razy w roku.

 

Przewidywania astronomów są inne. Mogła to być olbrzymia asteroida

Inni astronomowie stwierdzili, że prawdopodobnie mogła być Asteroida 2002 NN4, która miała przelecieć w niedalekiej odległości od Ziemi. Agencja NEO Earth Close Approaches szacuje, że asteroida ta może mieć rozmiar aż sześciu boisk piłkarskich o szacunkowej średnicy wynoszącej nawet 570 metrów.

NASA dodatkowo informuje, że pomimo swojej widoczności asteroida znajdowała się około 5,2 miliona kilometrów od naszej planety, 13 razy dalej niż Księżyc. Nie istniało zatem żadne ryzyko, że uderzy ona w Ziemię.

Zobacz wideo Czy jesteśmy gotowi na uderzenie asteroidy?