Raporty o UFO w USA mogą zostać odtajnione w ciągu pół roku. To warunek finansowania badań nad nimi

Stany przyjęły ustawę budżetową, która dot. także minimalizowania skutków pandemii koronawirusa. Jeden z jej zapisów przewiduje finansowanie badań na UFO. Warunkiem jest jednak odtajnienie raportów na ich temat w ciągu 180 dni.

Niebawem wszyscy sympatycy poszukiwania życia pozaziemskiego, ale także obserwatorzy nieba i fani technologii wojskowych, mogą otrzymać ważne dla ich pasji informacje. Wiele tajemnic i niedopowiedzeń może zostać wyjaśnionych lub wręcz przeciwnie, może pojawić się jeszcze więcej pytań i wątpliwości. Wszystko to związane jest z finansowaniem w USA badań nad UFO. 

Zobacz wideo Nagrania UFO są autentyczne. Potwierdziło to wojsko USA

Raporty o UFO mogą zostać odtajnione

Jak informują zagraniczne media, m.in. Yahoo News, na niemal 6 tys. stron ustawy budżetowej Stanów Zjednoczonych, znalazły się też zapisy dot. finansowania badań nad UAP (niezidentyfikowane zjawiska powietrzne), znanych szerzej jako UFO. Środki jednak nie zostaną przyznane bezwarunkowo. Uzależniono je od odtajnienie raportów Pentagonu i FBI na temat UAP. Obie instytucje mają na to 180 dni, licząc od dnia przyjęcia ustawy budżetowej. 

Widzino UFO nad HawajamiNiebieskie UFO widziano nad Hawajami. Wpadło do morza

Plan zakłada, że powstanie baza takich niezidentyfikowanych zjawisk. Ma się ona składać z danych zebranych ze wszystkich agencji wywiadowczych. Wyszczególnione informacją dot. m.in. przejawów inteligencji. Christopher K. Melon, były asystent sekretarza obrony wywiadu, twierdzi, że zapis o ujawnieniu raportów uzyskał ponadpartyjne poparcie. 

UFO to nie tylko kosmici

Choć wiele osób kojarzy UFO głównie z kosmitami, to trzeba pamiętać, że termin ten obejmuje po prostu wszystkie obiekty, których nie jesteśmy w stanie zidentyfikować. Najpewniej są to niezarejestrowane samoloty, zarówno będące w prywatnych rękach, jak i należące do krajów trzecich. Stąd ponadpartyjne poparcie dla projektu ujawnienia raportów. Coraz częściej zauważane UAP sprawiają, że amerykanie zaczynają podejrzewać, że inne państwa posiadają nieznaną im technologię. 

Niezidentyfikowany obiekt latający na jednym z filmów opublikowanych w tym roku przez PentagonUSA. Pentagon publikuje trzy nagrania, na których widać UFO

Więcej o: