Kosmiczny Big Brother. Trwają przygotowania do pierwszego pozaziemskiego reality show "Space Hero"

W 2023 roku ma zostać wyemitowane pierwsze pozaziemskie reality show - "Space Hero". Producent programu podpisał umowę z NASA, dzięki temu wkrótce będą mogły rozpocząć się rozmowy na temat realizacji programu. "Space Hero" ma być emitowany na żywo na całym świecie.

Jak donosi portal deadline.com, amerykańska firma produkcyjna Space Hero Inc., założona przez Thomasa Reemera i Deborah Sass oraz kierowana przez byłego szefa News Corp Europe Marty'ego Pompadura, zdobyła miejsce na misję na Międzynarodową Stację Kosmiczną w 2023 roku. Kosmiczna wyprawa ma być nagrodą dla zwycięzcy reality show.

Pierścień Muon g-2 w Fermi National Accelerator Laboratory pod Chicago Będzie rewolucja w nauce? To może być piąta siła natury

"Space Hero" - reality show o przygotowaniach i podróży na Międzynarodową Stację Kosmiczną ma zostać emitowany w 2023 roku

"Space Hero" zostanie wyprodukowany przez firmę Propagate Content Bena Silvermana i Howarda Owensa i rozpocznie się od poszukiwania osób, które marzą o podróży kosmicznej. Zwycięzca programu otrzyma szansę uczestnictwa w niezwykłej wyprawie. "Wybrana grupa zawodników przejdzie intensywne szkolenie i zmierzy się z wyzwaniami sprawdzającymi ich siłę fizyczną, psychiczną i emocjonalną - cechy, które są niezbędne dla astronauty w kosmosie" - czytamy w deadline.com.

Dron Ingenuity już na Marsie czeka na pierwszy lot Ingenuity zakręcił wirnikami na Marsie. Przełomowy lot w niedzielę

Następnie kamera uda się ze zwycięzcą na Międzynarodową Stację Kosmiczną, gdzie przez 10 dni razem z astronautami będzie okrążać Ziemię 16 razy na dobę z prędkością 17 000 mil na godzinę. Według informacji zdobytych przez portal reality show ma być transmitowane na żywo na cały świat. 

Twórcza programu: Dążymy do ponownego odkrycia kategorii reality TV

"Space Hero to nowa granica dla sektora rozrywki, oferująca pierwsze w historii prawdziwie pozaplanetarne wrażenia. Dążymy do ponownego odkrycia kategorii reality TV, tworząc wielokanałowe doświadczenie, które oferuje największą jak dotąd nagrodę, dla największej możliwej publiczności. 'Space Hero' to otwarcie przestrzeni dla wszystkich - nie tylko dla astronautów i miliarderów" - wyjaśnia Marty Pompadur. Obecnie firma podpisała umowę z NASA, co pozwoli na rozpoczęcie rozmów na temat możliwej współpracy z agencją podczas realizacji programu.

Zobacz wideo NASA opublikowałanagranie z lądowania łazika Perserverance
Więcej o: