Amerykanie potwierdzili kolejny film o UFO. Czym są niezidentyfikowane obiekty latające?

Kilka dni temu Pentagon potwierdził autentyczność kolejnego nagrania pokazującego niezidentyfikowane obiekty latające. Czym jest UFO i co wiadomo o takich obiektach?
Zobacz wideo Nagrania UFO są autentyczne. Potwierdziło to wojsko USA

Kolejne nagranie pokazujące UFO potwierdzone

Jak informowaliśmy w środę, Pentagon potwierdził autentyczność kolejnego nagrania przedstawiającego UFO, które już wcześniej przedostało się do sieci. Wideo opublikowane przez filmowca i dokumentalistę Jeremy'ego Corbella zostało nagrane przez amerykańskich wojskowych. 

Materiał przestawia szybko przemieszczające się po niebie obiekty o trójkątnym kształcie przypominające "piramidy". Obiekty latające emitowały światło i wykonywały różne akrobacje nad pokładem okrętu amerykańskiej marynarki wojennej USS Russell.

 

Sue Gough z Pentagonu, która potwierdziła informacje, nie chciała jednak komentować tego, co widzimy na nagraniach. Jak tłumaczy w rozmowie z CNN, Pentagon nie może ujawniać informacji, które "mogą być przydatne dla potencjalnych przeciwników". Eksperci przekonują natomiast, że obiekty wyglądem i sposobem poruszania się nie przypominają niczego, co może być znane wojskowym.

Więcej podobnych obiektów na niebie

Co ciekawe, nagrań przedstawiających podobne obiekty latające jest zdecydowanie więcej. Pentagon co jakiś czas odtajnia kolejne nagrania lub potwierdza autentyczność tych, które już wyciekły do sieci. Zazwyczaj podobne nagrania pochodzą od wojskowych, którzy pełnili służbę na okrętach "nękanych" przez UFO, jednak wiele filmów nagrywanych jest przez cywilów i trafia do mediów społecznościowych.

Jak tłumaczył w swoim artykule w marcu Maciek Kucharczyk, na pokładach niektórych okrętów wojennych znajduje się nawet specjalny zespół SNOOPIE składający się z kilku marynarzy wyposażonych w kamery. Ich zadaniem jest rejestrowanie nadzwyczajnych sytuacji m.in. na potrzeby późniejszych dochodzeń.

Podobnych filmów jest zatem w sieci wiele i spora część z nich jest autentyczna. Niestety ani wojskowi, ani resort obrony USA zazwyczaj nie wyjaśnia pochodzenia dziwnych obiektów z nagrań. Różne agencje w USA prowadzą jednak oficjalne śledztwa na ich temat, choć wyniki tych dochodzeń często pozostają tajne.

Niezidentyfikowany obiekt latający na jednym z filmów opublikowanych w tym roku przez PentagonNiezidentyfikowany obiekt latający na jednym z filmów opublikowanych w tym roku przez Pentagon zrzut ekranu z materiałów opublikowanych przez Pentagon

Czym jest UFO?

UFO to nic innego, jak akronim pochodzący od słów unidentified flying object, czyli niezidentyfikowany obiekt latający. Nazwę zaczerpnięto od amerykańskich sił powietrznych, które nazywa w ten sposób zaobserwowane obiekty, które nie są żadnymi znanymi statkami powietrznymi lub ich obecności nie da się wyjaśnić jakimiś zjawiskami atmosferycznymi.

W czasach zimnej wojny obiekty nazywane mianem UFO zaczęły być jednak kojarzone z rzekomymi pojazdami latającymi cywilizacji pozaziemskich, które panoszą się w ziemskiej atmosferze. Temat UFO stał się też szybko popularny w filmach i książkach, bo wzbudzał sensacje.

Wśród wielu hipotez mających tłumaczyć obecność obiektów, których nie da się zidentyfikować najpopularniejsze są te, mówiące o niezarejestrowanych balonach meteorologicznych, dronach lub statkach powietrznych obcych armii. Często jednak UFO charakteryzują się dziwnym zachowaniem i wykonują trudne do wyjaśnienia manewry w powietrzu, co utrudnia ich wyjaśnienie. Wtedy jednymi z proponowanych wyjaśnień mogą być wyjątkowo rzadkie zjawiska atmosferyczne lub nawet artefakty w nagraniach.

Oczywiście jak dotąd nigdy nie udało się potwierdzić pozaziemskiego pochodzenia jakichkolwiek obiektów, które mogłyby być stworzone przez inteligentne formy życia. Spora część incydentów związanych z UFO pozostaje niewyjaśniona i czasem staje się pożywką dla fanów teorii spiskowych.

Więcej o: