Nie żyje twórca rosyjskiej szczepionki na COVID. Andriej Botikow został zamordowany

Andriej Botikow został zamordowany w Moskwie. Naukowiec z Centrum Badań nad Epidemiologią i Mikrobiologią Gamaleja był jednym z twórców rosyjskiej szczepionki na koronawirusa Sputnik-V - informuję rosyjskie media.

Naukowiec został zamordowany 1 marca we własnym mieszkaniu, do którego zaprosił 29-letniego mężczyznę. Moskiewskie sądy ujawniły, że w tej sprawie zatrzymano Aleksieja Zmanowskiego, który trafił do aresztu i przyznał się do winy - podaje dziennik "Kommiersant". 

Zobacz wideo Chiny wspierają zbrojnie i wywiadowczo Rosję? Dr Przychodniak: Myślę, że tak

Współtwórca szczepionki Sputnik-V nie żyje

Zmanowski miał świadczyć Andriejowi Botikowowi usługi seksualne. Między mężczyznami doszło do kłótni, która dotyczyła pracy wykonywanej przez 29-latka. Naukowiec miał być niezadowolony z usług młodszego mężczyzny.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Kłótnie nie skończyła się jednak dobrze i konflikt eskalował. Zmanowski ostatecznie udusił naukowca, który był od niego znacznie drobniejszy. Według różnych źródeł sprawca miał to zrobić paskiem do spodni lub przedramieniem.

Władimir PutinPutin podpisał dekret. Ma zadziałać w wypadku wprowadzenia stanu wojennego

Kto zabił Andrieja Botikowa?

To nie pierwsze poważne przestępstwo 29-latka, który był już wcześniej ścigany. Biorąc jednak pod uwagę liczbę tajemniczych śmierci ważny rosyjskich osobistości w ostatnich miesiącach, można mieć wątpliwości, czy to rzeczywiście Aleksiej Zmanowski zabił współtwórcę szczepionki Sputnik-V. 

Ledwie 26 lutego dowiedzieliśmy się, że nie żyje oligarcha Wiaczesław Rowniejko, rosyjski potentat naftowy i gazowy. Był to już ósmy rosyjski potentat naftowy i gazowym, który zginął w ostatnim roku. 

  1. W sierpniu z okna szpitala w Moskwie wypadł wiceprezes Łukoilu Rawił Maganow.
  2. W styczniu został znaleziony martwy Leonid Szulman, szef działu transportu Gazprom Inwest. Obok jego ciała leżała kartka, w której skarżył się na ból w złamanej nodze.
  3. W marcu zmarł Aleksander Tiuliakow, zastępcy dyrektora generalnego Jednolitego Centrum Rozliczeniowego Gazpromu ds. bezpieczeństwa korporacyjnego. On również według oficjalnego przekazu miał popełnić samobójstwo.
  4. W kwietniu zostały znalezione ciała: byłego wiceprezesa Gazprombanku Władysława Awajewa, jego 13-letniej córki oraz żony.
  5. W kwietniu w mieście Lloret de Mar policja odkryła ciało rosyjskiego miliardera Siergieja Protosenii, jego żony i córki. Z ustaleń wynika, że oligarcha najprawdopodobniej miał zamordować swoich bliskich, a następnie popełnił samobójstwo.
  6. W maju w tajemniczych okolicznościach podczas sesji u szamana zmarł Aleksander Subbotin, miliarder i były menadżer koncernu Łukoil. 
  7. W lipcu Jurij Woronow został znaleziony z raną postrzałową w basenie przy swojej willi w pobliżu Sankt Petersburga. Miał powiązania z Gazpromem.

Tankowiec, zdjęcie ilustracyjne."Flota widmo" pomaga Rosji i jest coraz większa. CNN: To już 600 statków

Poza naftowymi oligarchami zginął m.in. Paweł Pczelnikow, dyrektor ds. komunikacji rosyjskiej spółki kolejowej Digital Logistik, czy Siergiej Protosien, były główny księgowy koncernu gazowego Nowatek, znaleziony martwy razem z żoną i córką. Policja informowała, że było to rozszerzone samobójstwo. O "rozszerzonym samobójstwie mówiono również w przypadku Wasilija Mielnikowa, właściciela firmy MedStom. Pod koniec marca zginął wraz z żoną i dwójką dzieci

Więcej o: