NASA zwołuje konferencję ws. UFO. Naukowcy pracowali przez kilka miesięcy

NASA opublikuje w czwartek raport o niezidentyfikowanych zjawiskach anomalnych. To zwieńczenie kilkumiesięcznego śledztwa prowadzonego przez niezależny zespół naukowców powołanych przez amerykańską agencję kosmiczną.

W 2022 roku NASA zleciła niezależnemu zespołu badawczemu przyjrzenie się bliżej niezidentyfikowanym zjawiskom anomalnym (UAP), popularnie nazywanymi UFO, choć od tego nazewnictwa się odchodzi, bo mocno kojarzy się z cywilizacją pozaziemską. Liderzy NASA, w tym administrator agencji Bill Nelson oraz przewodniczący grupy badawczej UAP, David Spergel w czwartek o 10:00 czasu wschodnioamerykańskiego (czyli o 16:00 czasu polskiego) przedstawiają efekty badania. Pół godziny przed ich wystąpieniem opublikowany zostanie pełny raport.  

Zobacz wideo Naukowcy policzyli, kiedy spotkamy kosmitów. Czym jest paradoks Fermiego?

NASA zwołuje konferencje ws. UFO

NASA podkreślała w komunikacie, że "obecnie istnieje ograniczona liczba wysokiej jakości obserwacji UAP, co uniemożliwia wyciągnięcie jednoznacznych wniosków naukowych na temat ich natury". W tym kontekście mowa o wszystkich "obserwacje zdarzeń na niebie, których z naukowego punktu widzenia nie można zidentyfikować jako samolotów lub znanych zjawisk naturalnych". Zapowiedziany raport ma zmienić spojrzenie na te zjawiska. Celem badania było bowiem wskazanie NASA o tym, jakie możliwe dane można zebrać w przyszłości, aby rzucić światło na naturę i pochodzenie UAP. Jednocześnie w komunikatach podkreślano, że raport "nie stanowi przeglądu ani oceny wcześniejszych, niemożliwych do zidentyfikowania obserwacji".  

UFO coraz głośniejszym tematem wśród polityków

W ostatnich tygodniach temat UFO i cywilizacji pozaziemskiej coraz wyraźniej pojawia się na świeczniku. W czerwcu David Charles Grusch, wojskowy, który jeszcze niedawno pracował dla amerykańskiego rządu, stwierdził, że USA odzyskały statki obcych. Kwestię niezidentyfikowanych obiektów latających badał także amerykański Kongres. Ponadto w lipcu trzech emerytowanych wojskowych oceniło na przesłuchaniu w Izbie Reprezentantów, że przypadki UFO stanowią problem dla bezpieczeństwa narodowego, a rząd USA był zbyt tajemniczy w tej sprawie.

Zresztą nie trzeba się cofać aż tak daleko. Kilka dni temu w meksykańskim kongresie ufolog Jaime Maussan pokazała gabloty ze "zwłokami kosmitów". Dziennikarz i ufolog, który zeznawał pod przysięgą, twierdził, że znaleziono je w peruwiańskiej kopalni. - Czy są kosmitami, czy nie, nie wiemy, ale byli inteligentni i żyli z nami. Powinni napisać historię na nowo - mówił. Sam Jaimie Maussan jest jednak kojarzony z nieprawdziwymi twierdzeniami na temat istot pozaziemskich.   

Więcej o: