Pandemia koronawirusa. LOT zawiesza loty do kilku miast w USA

Pandemia koronawirusa. PLL LOT zdecydowały się zawiesić od 14 marca do 13 kwietnia połączenia z Warszawy do Miami, Newark, Los Angeles i z Budapesztu do Nowego Jorku. Cześć rejsów ma się odbywać zgodnie z rozkładem.

Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa i restrykcje z tym związane są coraz większym utrudnieniem dla osób odbywających regularne podróże poza granice krajów. Największe linie lotnicze decydują się odwoływać loty do rożnych części świata. Na taki krok zdecydował się m.in. LOT, zawieszając połączenia do Włoch oraz Chin, a także część rejsów do Korei Południowej. Kolejnym krajem na liście będą także Stany Zjednoczone. 

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa 2019-nCoV i w obliczu wprowadzenia przez kolejne państwa dodatkowych restrykcji dla podróżnych, LOT podjął decyzję o dostosowaniu swojej siatki połączeń do bieżących regulacji.

- poinformował w komunikacie LOT. 

Zobacz wideo Koronawirus może wywołać recesję. Co z firmami, miejscami pracy i ratami kredytów?

Pandemia koronawirusa. PLL LOT zawiesza część połączeń do Stanów Zjednoczonych 

Od soboty 14 marca do 13 kwietnia zawieszone będą połączenia na następujących trasach: Warszawa - Miami, Warszawa - Newark, Warszawa - Los Angeles, Budapeszt - Nowy Jork (JFK). Ponadto, połączenie z Warszawy do Oslo zostaje zawieszone od 13 do 27 marca, natomiast z Rzeszowa do Newark najbliższy rejs odbędzie się 20 kwietnia. 

Jak zapewnia PLL LOT, "pozostałe rejsy do USA, czyli z Warszawy do Nowego Jorku oraz Warszawy i Krakowa do Chicago będą wykonywane zgodnie z planowanym rozkładem". Sytuacja może jednak ulec zmianie w przypadku dalszego rozszerzania się koronawirusa. 

Koronawirus. Donald Trump zakazuje podróży z Europy do Stanów Zjednoczonych

LOT swoje plany prawdopodobnie będzie musiał zaktualizować stosunkowo szybko, gdyż prezydent USA Donald Trump ogłosił 12 marca zakaz podróżowania ze Starego Kontynentu do Stanów Zjednoczonych. Zakaz trwający 30 dni dotyczy obcokrajowcy, którzy w ciągu ostatnich 14 dni przebywali w liczącej 26 krajów Strefie Schengen. Amerykanów obostrzenie nie obejmuje. Nowe zasady mają wejść w życie w piątek o północy. 

Zobacz również:

Więcej o: