Producent samochodów został największym na świecie producentem masek. W miesiąc

BYD, chiński koncern kojarzony dotąd głównie z produkcji samochodów elektrycznych i baterii do nich, stał się największym na świecie producentem masek ochronnych.

BYD podał w oświadczeniu w piątek, że uruchomił największą na świecie fabrykę masek ochronnych. Wytwarza ich teraz 5 mln dziennie i cały czas zwiększa produkcję.

Pod koniec stycznia nad problemem uruchomienia masowej produkcji masek pochyliło się 3 tys. wyznaczonych do tego inżynierów BYD. W ciągu mniej niż dwóch tygodni stworzyli projekt linii produkcyjnych i samej maski. Zwykle zajmuje to dwa miesiące. 

Czytaj więcej: Rząd ogłasza program "Lot do domu" dla Polaków chcących wrócić do kraju. Ceny? "Państwo dopłaci"

Kolejny tydzień ustawiali linie produkcyjne – co zwykle zajmuje od dwóch tygodni do miesiąca. 8 lutego produkcja masek ochronnych ruszyła w fabryce w Shenzhen i od tej pory odbywa się 24 godziny na dobę. Postarano się przy tym, by maski powstawały z wykorzystaniem materiałów, do których firma ma cały czas nieograniczony dostęp.

Wspomniany zespół inżynierów potrzebował też sześciu dni, by uruchomić produkcję płynu do odkażania – teraz produkuje 300 tys. butelek dziennie.

Zobacz wideo Koronawirus i nowe przepisy. Jakie prawa ma pracownik? Jakie obowiązki pracodawca?

BYD – od rowerów po maski ochronne

BYD jest firmą, która zajmowała się i zajmuje wieloma rzeczami. Produkuje elektryczne rowery, samochody i autobusy. Wytwarza też baterie do nich i do telefonów komórkowych oraz przeróżne układy elektroniczne. Ma też między innymi dział zajmujący się produkcją paneli słonecznych.

Niemniej tak szybkie uruchomienie masowej produkcji masek ochronnych robi wrażenie.

BYD poza tym nie jest jedyną chińską firmą, która pokazała teraz, jak duże są jej możliwości. Produkcją masek ochronnych zajął się teraz w Chinach między innymi koncern Foxconn, producent iPhone'ów dla Apple;a, Sinopec – firma petrochemiczna i Guangzhou Automobile Group, koncern motoryzacyjny.

Dzięki ich wysiłkom Chińczykom udało się do 22 lutego osiągnąć produkcję niemal 55 mln masek dziennie, to jest 2,8 razy więcej niż 1 lutego.

Tekst pochodzi z bloga PortalTechnologiczny.pl.

Więcej o: