Międzynarodowe połączenia LOT-u z Polski i Węgier zostaną wstrzymane na 10 dni

Polskie Linie Lotnicze LOT zawieszają na 10 dni połączenia międzynarodowe z polskich lotnisk, a także z lotniska w Budapeszcie. Wszystko w związku z wprowadzeniem w naszym kraju stanu zagrożenia epidemicznego.

- W związku z decyzją polskiego rządu o zawieszeniu międzynarodowych połączeń lotniczych, spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, z dniem 15 marca 2020 roku wszystkie połączenia LOT-u wykonywane zarówno z Polski, jak i z Węgier zostaną wstrzymane na okres 10 dni - informuje nasz narodowy przewoźnik na Facebooku. 

LOT podaje też, że ze względu na dużą ilość zapytań, prosi "w pierwszej kolejności o kontakt osoby, które mają rezerwację na loty w najbliższych dniach". O kolejnych ewentualnych zmianach spółka będzie informować na bieżąco. 

Zobacz wideo Czy to kluczowy weekend ws. koronawirusa w Polsce? Epidemiolog odpowiada

Koronawirus w Polsce. Rząd zdecydował też o wstrzymaniu międzynarodowego ruchu lotniczego oraz kolejowego

Przypomnijmy, że w piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji prasowej zakomunikował wprowadzenie w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. Szef rządu zapowiedział też wprowadzenie pełnej kontroli na wszystkich przejściach granicznych, których - poza szczególnymi przypadkami - nie będą mogli przekraczać cudzoziemcy. Rząd zdecydował też o wstrzymaniu międzynarodowego ruchu lotniczego oraz kolejowego. Co więcej, ograniczeniu ulegnie funkcjonowanie galerii handlowych, a puby i restauracje zostaną tymczasowo zamknięte. 

- W nocy z soboty na niedzielę wstrzymane zostaną międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe. Utrzymamy czartery, którymi Polacy będą mogli wrócić do Ojczyzny. Ruch wewnątrzkrajowy zostaje utrzymany. Polacy wracający do kraju samochodami będą musieli poddać się na granicach rygorystycznym kontrolom - zapowiedział premier.

Dziś zmarła druga w Polsce osoba zakażona koronawirusem. To 73-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu we Wrocławiu. Pacjent był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące. 

Dotychczas na całym świecie stwierdzono ponad 143 tys. przypadków wystąpienia koronawirusa, zmarło ponad 5,3 tys. osób. W Polsce liczba odnotowanych przypadków zakażeń to 68, zmarły dwie osoby.