Ryanair odwołuje loty do i z Polski. Ograniczenie wchodzi w życie od niedzieli

Grupa Ryanair odwołuje wszystkie loty do i z Polski. Jak poinformowano w komunikacie firmy, ograniczenie wchodzi w życie o godzinie 24:00 i potrwa do wtorku 31 marca.

Ograniczenia mają związek z wprowadzeniem przez rząd Mateusza Morawieckiego stanu zagrożenia epidemicznego, wywołanego chorobą COVID-19.

Przewoźnik informuje, że pozostaje w stałym kontakcie "ze wszystkimi klientami, których loty anulowano drogą e-mailową". Firma prosi aby klienci nie dzwonili na jej infolinie.

Grupa Ryaniar zapewniła też, że nadal będzie przestrzegała wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia i Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego, a także dostosuje się do "wszelkich nałożonych ograniczeń podróży". 

Zobacz wideo Czy wysokie temperatury na wiosnę pomogą w walce z koronawirusem?

Koronawirus w Polsce. Premier: Wprowadzamy pełne kontrole na granicach. Galerie handlowe ograniczą działalność

W piątek premier Mateusz Morawiecki zakomunikował wprowadzenie w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. Szef rządu zapowiedział też wprowadzenie pełnej kontroli na wszystkich przejściach granicznych, których - poza szczególnymi przypadkami - nie będą mogli przekraczać cudzoziemcy. Rząd zdecydował też o wstrzymaniu międzynarodowego ruchu lotniczego oraz kolejowego. Co więcej, ograniczeniu ulegnie funkcjonowanie galerii handlowych, a puby i restauracje zostaną tymczasowo zamknięte.

Po tej informacji Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały zawieszenie międzynarodowych połączeń lotniczych z Polski i Węgier na 10 dni. 

- W związku z decyzją polskiego rządu o zawieszeniu międzynarodowych połączeń lotniczych, spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, z dniem 15 marca 2020 roku wszystkie połączenia LOT-u wykonywane zarówno z Polski, jak i z Węgier zostaną wstrzymane na okres 10 dni - poinformował LOT na Facebooku.

Więcej o: