Ryanair odwołuje loty do i z Polski. Ograniczenie wchodzi w życie od niedzieli

Grupa Ryanair odwołuje wszystkie loty do i z Polski. Jak poinformowano w komunikacie firmy, ograniczenie wchodzi w życie o godzinie 24:00 i potrwa do wtorku 31 marca.

Ograniczenia mają związek z wprowadzeniem przez rząd Mateusza Morawieckiego stanu zagrożenia epidemicznego, wywołanego chorobą COVID-19.

Przewoźnik informuje, że pozostaje w stałym kontakcie "ze wszystkimi klientami, których loty anulowano drogą e-mailową". Firma prosi aby klienci nie dzwonili na jej infolinie.

Grupa Ryaniar zapewniła też, że nadal będzie przestrzegała wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia i Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego, a także dostosuje się do "wszelkich nałożonych ograniczeń podróży". 

Zobacz wideo Czy wysokie temperatury na wiosnę pomogą w walce z koronawirusem?

Koronawirus w Polsce. Premier: Wprowadzamy pełne kontrole na granicach. Galerie handlowe ograniczą działalność

W piątek premier Mateusz Morawiecki zakomunikował wprowadzenie w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. Szef rządu zapowiedział też wprowadzenie pełnej kontroli na wszystkich przejściach granicznych, których - poza szczególnymi przypadkami - nie będą mogli przekraczać cudzoziemcy. Rząd zdecydował też o wstrzymaniu międzynarodowego ruchu lotniczego oraz kolejowego. Co więcej, ograniczeniu ulegnie funkcjonowanie galerii handlowych, a puby i restauracje zostaną tymczasowo zamknięte.

Po tej informacji Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały zawieszenie międzynarodowych połączeń lotniczych z Polski i Węgier na 10 dni. 

- W związku z decyzją polskiego rządu o zawieszeniu międzynarodowych połączeń lotniczych, spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, z dniem 15 marca 2020 roku wszystkie połączenia LOT-u wykonywane zarówno z Polski, jak i z Węgier zostaną wstrzymane na okres 10 dni - poinformował LOT na Facebooku.

Więcej o:
Komentarze (16)
Ryanair odwołuje loty do i z Polski. Ograniczenie wchodzi w życie od niedzieli
Zaloguj się
 • x4-6

  Oceniono 6 razy 4

  Nie muszą nic odwoływać . Zrobił to już Morawiecki zamykając, od dziś od godz. 24.00, polską przestrzeń powietrzną.

 • guraf

  Oceniono 3 razy 3

  za Pisem nie jestem ..i nigdy nie bylem! ale kiedy jest kryzys taki jak teraz to jestesmy wszyscy razem i rzad robi bdb .. i wybory na prezydenta trzeba przełożyc.. ale do tego tez dojda nie dlugo

 • Krystyna Z

  0

  Mamy lot na środę z Madrytu i bilety są w sprzedaży. Żadnego maila nie przysłali. Ściema ryanaira.

 • jenson

  Oceniono 8 razy 0

  Ryanair do ostatniej chwili zwoził dodatkowe wirusiki z Mediolanu do Krakowa. Także niedługo gołębie nie będą miały co dziobać w stolicy smoga. Mówienie, że Ryanair wstrzymuje jest tylko spóźnionym PR o "dobro swoich pasażerów", a głównie swojego portfela. Samoloty i tak odbiłyby się od granicy w niedzielę, bez ogłaszania tej informacji.

 • doctorq7

  Oceniono 8 razy 0

  Taaaaaa, ryanair odwołuje, jasne, jasne. Do wczoraj mimo wiadomej sytuacji nie było mowy ani o zwrocie ani o zmianie terminu ( ta była możliwa ale tylko teoretycznie, przy próbie zmiany nie było żadnego dostępnego terminu). Były za to zapewnienia w stylu: "dezynfekujemy nasze samoloty, życzymy miłej podróży". Teraz gdy polskie państwo zamknęło granice to nagle "ryanair odwołuje". No bez jaj.

 • zydgejmasoncyklista

  Oceniono 8 razy -2

  Eureka Gazeto! Ryanair zrezygnował? Doprawdy? A co by było gdyby nie zrezygnował? Pewnie latałyby puste samoloty. Poziom portalu szoruje po dnie. Za co ja płacę?

 • krkmerv

  Oceniono 11 razy -3

  Do dziś latają pazerne bestie, kraków tylko dziś bergamo, bolonia... wiedza doskonale ze stan pandemii jest już tragiczny wiedc dopiero jak musza odwoluja przy zamknietych granicach. BraWO pIS D.. Y,... ze tak pozna decyzje, bedzie armagedon! mowie wam

 • Krzysztof Baranowski

  Oceniono 6 razy -4

  Jakieś logiczne wytłumaczenie odwołania lotów z Polski? Czy po prostu miała być taka mała husaria?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX