Stany Zjednoczone zakazują wjazdu dla obywateli Wielkiej Brytanii i Irlandii

Stany Zjednoczone rozszerzyły zakaz wjazdu na swoje terytorium na Wielką Brytanię i Irlandię. "Amerykanie przebywający w Wielkiej Brytanii lub Irlandii mogą wrócić do domu. Również osoby będące rezydentami mogą powrócić do domu" - powiedział na konferencji prasowej w Białym Domu, wiceprezydent Mike Pence. Dodał, że powracający zostaną poddani kontroli sanitarnej.

30-dniowy zakaz podróżowania z krajów Unii Europejskiej wszedł dziś w życie, ale nie obejmował Wielkiej Brytanii i Irlandii. Prezydent Donald Trump wcześniej potwierdził, że zakaz zostanie rozszerzony na te kraje w miarę postępowania pandemii.

Na tej samej konferencji prasowej eksperci w dziedzinie chorób zakaźnych USA poinformowali, że w kraju odnotowano już 20 226 przypadków zakażenia koronawirusem i że epidemia będzie się rozszerzać. 

Zobacz wideo Tak wyglądało posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Koronawirus. Donald Trump wprowadził zakaz podróży z Europy do Stanów Zjednoczonych. Ale nie z Wielkiej Brytanii

11 marca prezydent Donald Trump wprowadził zakaz podróży z Europy do Stanów Zjednoczonych, które jednak nie dotyczyło Wielkiej Brytanii i Irlandii. Obostrzenie obowiązujące 30 dni nie było w żaden sposób konsultowane z władzami UE. 

- Nie było ostrzeżenia, żadnej koordynacji, o której mówi prezydent - komentował wtedy jeden z unijnych dyplomatów. Nicholas Burns, były urzędnik Departamentu Stanu USA, stwierdził z kolei, że Trump, zamiast mówić o wysiłkach na rzecz współpracy z sojusznikami, wykopał wokół USA fosę. 

Zobacz również:

Więcej o: