Policja ostrzega. Oszuści wysyłają fałszywe SMS-y odnośnie do koronawirusa

"Nie dajmy się oszukać" - zaapelowała w swoim tweecie Polska Policja. Funkcjonariusze ostrzegają przed oszustami, którzy wykorzystują pandemię koronawirusa do wyłudzeń.

Przed oszustami ostrzega także resort zdrowia. "Ministerstwo Zdrowia nie rozsyła żadnych smsów dotyczących wsparcia żywieniowego w związku z epidemią koronawirusa. Prosimy nie wchodzić na podaną stronę internetową w sms-ie" - czytamy w tweecie opublikowanym przez ministerstwo.

Zobacz wideo Minister Emilewicz odpowiada na pytania od widzów ws. koronawirusa

W poście opublikowanym na Twitterze przez Polską Policję widzimy fragment treści fałszywego sms-a. Oszuści podają w nim link, który rzekomo ma przenieść użytkownika na stronę Ministerstwa Zdrowia. To jednak kłamstwo. "Nie dajmy się oszukać" - apelują funkcjonariusze.

"Uwaga! Jeśli otrzymacie takiego sms-a lub e-mail z linkiem, nie otwierajcie go! Adres nie należy do ministerstwa zdrowia, informacje są fałszywe i mogą doprowadzić do utraty pieniędzy. Nie dajmy się oszukać! Nie powielajmy fałszywych wiadomości! Apelujemy o rozsądek!" - czytamy w tweecie Polskiej Policji.

Koronawirus w Polsce. Oszuści wysyłają fałszywe sms-y 

Oszuści m.in. wykorzystują motyw szczepień przeciwko koronawirusowi Sars-Cov-2, rzekomo organizowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Przestępcy piszą o konieczności wniesienia opłat w określonych kwotach. To jednak kłamstwo, ponieważ szczepionki na tego koronawirusa dotychczas nie powstały. O rozsądek i uwagę apeluje resort zdrowia.

"Ministerstwo Zdrowia nie planuje masowych szczepień w związku z koronawirusem. Prosimy nie logować się na strony podawane w SMS-ach, w których mówi się o konieczności wniesienia opłat" - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Informacje o podejmowanych przez rząd działaniach w związku z koronawirusem w Polsce znajdują się na stronach Ministerstwa Zdrowia i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Więcej o: