Minister infrastruktury: wszystkie przesyłki pieniężne - emerytalne i rentowe - zostaną doręczone

Andrzej Adamczyk na specjalnej konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapowiedział, że wszystkie świadczenia pieniężne wypłacane w gotówce zostaną doręczone. Będzie się to odbywało przy zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa.

Andrzej Adamczyk podziękował pocztowcom. - Poczta Polska sprawnie wykonuje swoją misję, w tym trudnym czasie, bardzo dziękuję za tę pracę - powiedział minister.

Minister infrastruktury zapewnił, że świadczenia pieniężne wypłacane w gotówce, będą wypłacane ich beneficjentom, głównie emerytom i rencistom.

Zobacz wideo

- Dzisiaj wszystkim emerytom i rencistom, którzy pobierają świadczenia pieniężne w gotówce, a są przecież takie osoby, pragnę przesłać komunikat: wszystkie przesyłki pieniężne: emerytalne i rentowe zostaną do państwa doręczone, oczywiście według specjalnych procedur, które opracowała Poczta Polska, z zachowaniem bezpieczeństwa, szczególnie dla osób, które te przesyłki wykonują, ale także i dla tych, którzy je odbierają, będąc w kwarantannie - poinformował na konferencji.

Emerytury i renty zostaną doręczone. Dostawy towarów do Polski nie są zagrożone

Szef resortu infrastruktury uspokajał w kwestii dostaw towarów do Polski. - Wszystkie te przepisy, które przyjął rząd nie tamują łańcuchów dostaw, logistycznych - mówił Adamczyk.

Minister infrastruktury odniósł się również do spadku liczby pasażerów PKP Intercity związanego z koronawirusem. - Pracujemy nad tym, żeby dostosować ją do obecnych potrzeb. Chcemy utrzymać ciągłość połączeń kolejowych w naszym kraju. Ilość rezerwacji w pociągach PKP Intercity spadła o niemal 80 proc. - podkreślał minister. Andrzej Adamczyk zaznaczył jednak, że połączenia nie będą likwidowane.

- Sytuacja w transporcie kolejowym jest niezmiernie dynamiczna. Również drużyny konduktorskie i pracownicy kolei są narażeni na przejście kwarantanny. Jedno jest pewne - żadne połączenie nie zostanie zlikwidowane - zapewnił szef resortu infrastruktury.

Więcej o: