PKP Intercity zawiesza niektóre połączenia. Trzeba sprawdzać, czy dany pociąg odjedzie

PKP Intercity prosi podróżnych, aby sprawdzili, czy ich pociąg odjedzie. Ze względu na spowodowane ograniczeniami związanymi z koronawirusem zmniejszone zainteresowanie przejazdami, przedsiębiorstwo zawiesiło tymczasowo część połączeń, a trasę niektórych skróciło. Zdecydowało także o zmniejszeniu częstotliwość kursowania niektórych pociągów.
Zobacz wideo Koronawirus uderza w gospodarkę. Jak odpowie rząd?

Anna Zakrzewska z Biura Prasowego PKP Intercity apelowała o sprawdzenie przed podróżą statusu połączenia. Podkreśliła, że spółka monitoruje dynamicznie zmieniającą się sytuację.

Na stronie internetowej spółki w zakładce komunikaty pojawiła się informacja o tym, które pociągi zostaną zawieszone. Jak mówiła rzeczniczka, zawieszone są głównie pociągi ekspresowe, czyli pociągi kategorii Express Intercity Premium oraz Express InterCity. We wtorek zostaną zawieszone między innymi pociągi w całej relacji Warszawa Wschodnia - Kraków oraz pociągi z Trójmiasta do Krakowa, czy Gliwic.

Część połączeń zawieszona, część skrócona

Odwołano łącznie 20 wtorkowych połączeń. Zakrzewska dodała, że niektóre kursy będą skrócone. Dotyczy to między innymi jutrzejszego kursu z Warszawy do Jeleniej Góry. Pociąg pojedzie z Warszawy tylko do Wrocławia Głównego. Chodzi także o relację Kołobrzeg - Kraków Główny. Pociąg jutro będzie kursował w skróconej relacji - dojedzie tylko do Warszawy Zachodniej. Informacja o skróceniu tras również pojawiała się na stronie przewoźnika.

Zakrzewska uspokajała, że wprawdzie siatka połączeń będzie okrojona, jednak wciąż pociągami PKP Intercity dojedziemy do głównych miast w Polsce. Wyjaśniła, że podróżni mający bilety na odwołane połączenia, mogą je bezpłatnie zamienić na inny kursujący pociąg, zwrócić w kasie, bądź w formie reklamacji, otrzymując należność w pełnej wysokości.

Zachęcając do sprawdzania informacji na stronach internetowych przewoźnika i w jego mediach społecznościowych, przedstawicielka PKP Intercity uczulała, że liczba zawieszonych bądź skróconych połączeń może się zmieniać. Podkreśliła, że decyzje zależą od rozwoju sytuacji.

Więcej o: