"Wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym". Rząd nie kupi limuzyn, interweniować miał premier

Rząd nie kupi 210 limuzyn i nie wynajmie kolejnych 70 aut - COAR odwołało przetargi związane z ich zakupem. Jak donosi Wirtualna Polska, stało się to po interwencji samego premiera.

W "Fakcie" opisano, że Centrum Obsługi Administracji Rządowej ogłosiło przetarg na zakup 210 limuzyn i wynajęcie 70 samochodów. Jak opisywał dziennik, nowe auta miały trafić m.in. do kilku ministerstw, ale też Komisji Nadzoru Finansowego. Miały - ponieważ w poniedziałek COAR ogłosiło, że wycofuje się z oferty przetargu.

Zobacz wideo Koronawirus uderza w gospodarkę. Jak odpowie rząd?

Rząd nie kupi limuzyn. Zamiast tego środki pójdą na walkę z koronawirusem

Jako pierwsza napisała o tym Wirtualna Polska, a postępowanie unieważniono zarówno w sprawie wynajmu, jak i zakupu aut. W uzasadnieniu obydwu nieważnień czytamy:

Wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.

Według źródeł Wirtualnej Polski decyzję o tym, by odwołać przetarg, podjął osobiście premier Mateusz Morawiecki. Informator portalu przekazał, że szef rządu czasowo zakazał przeprowadzania podobnych przetargów, a środki mają być przeznaczane na walkę z epidemią koronawirusa.

Więcej o: