Pekao wstrzymuje zwolnienia grupowe w związku z koronawirusem. Bank zmienia też godziny otwarcia

Bank Pekao podał w zeszłym tygodniu, że podpisał porozumienie dotyczące restrukturyzacji, której częścią będą grupowe zwolnienia. Te miały rozpocząć się 20 marca, ale w związku z koronawirusem, zostaną wstrzymane. Ponadto placówki Pekao będą działać w skróconym wymiarze godzin.

12 marca Bank Pekao podpisał ze związkami zawodowymi porozumienie dot. restrukturyzacji. 1350 pracowników ma dostać nowe umowy, natomiast 1200 zostanie zwolnionych. Początek zmian zaplanowano na 20 kwietnia, ale data ta ulegnie przesunięciu ze względu na pandemię koronawirusa. 

Ze względu na zaistniałą sytuację zarząd banku podjął decyzję o wstrzymaniu rozpoczęcia uzgodnionych ze związkami zawodowymi zwolnień grupowych

- czytamy w komunikacie. 

Zobacz wideo Koronawirus uderza w gospodarkę. Jak odpowie rząd?

Pekao zmienia godziny działania przez koronawirus

Restrukturyzacja związana jest z cyfrową transformacją banku, która już teraz pozwala klientom Pekao na wykonywanie większości transakcji bez wychodzenia z domu. Bank prowadzi zintensyfikowane działania informacyjne w mediach i swoich oddziałach, które mają zachęcić klientów do korzystania z bankowości elektronicznej. 

Głównym celem wszystkich podejmowanych przez Bank Pekao w ostatnim czasie decyzji jest zapewnienie ciągłości świadczenia usług, przy jednoczesnym dbaniu o bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i pracowników Pekao. W banku działa sztab kryzysowy, do którego zadań należy bieżące monitorowanie sytuacji oraz koordynacja wszelkich podejmowanych działań

- informuje Pekao. Ponadto Bank zmienia dotychczasowy sposób pracy oddziałów. Placówki będą otwarte w skróconym wymiarze godzin. Wprowadzono limity osób, które mogę przebywać w oddziale oraz zasadę, że klienci muszą zachować między sobą 1,5 metrowy odstęp. Do placówek wysłano dodatkowe środki dezynfekujące, zwiększono częstotliwość usług sprzątających. Duża część pracowników została skierowana do pracy zdalnej. Spotkania ograniczono do niezbędnego minimum, a szkolenia i podróże służbowe wstrzymano.

Więcej o: