Koronawirus w Polsce. PGE przekazuje 5 mln zł na walkę z epidemią

W walkę z epidemią koronawirusa mocno angażują się państwowe spółki. Jedną z nich jest PGE, która podjęła decyzję o przekazaniu darowizy w wysokości 5 mln zł w celu zahamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

KGHM oraz Orlen zaangażowały się bezpośrednio w pomoc w zahamowaniu koronawirusa poprzez m.in. rozpoczęcie produkcji środków dezynfekujących. Te wyprodukowane w zakładach KGHM trafią do szpitali urzędów oraz firm, natomiast Orlen rozpoczął sprzedaż swoich produktów na stacjach benzynowych. W pomoc rządowi zaangażowała się również Polska Grupa Energetyczna, która przekazała darowiznę w wysokości 5 mln zł. Ma ona wesprzeć działania administracji rządowej. 

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz ocenia działania rządu ws. koronawirusa

Koronawirus w Polsce. PGE przekazuje 5 mln zł na walkę z epidemią, ale nie tylko 

Jednocześnie koncentrujemy działania na bezpieczeństwie naszych Pracowników, co jest gwarancją stabilnych i niezakłóconych dostaw energii elektrycznej i ciepła do polskich domów, szpitali, instytucji i firm.

- podkreślił prezes PGE Wojciech Dąbrowski, cytowany w komunikacie. Co ciekawe, PGE zaangażowało się w pomoc emerytowanym pracownikom spółki. Cześć obecnie pracujących osób będzie pomagać seniorom, którzy należą do grupy największego ryzyka. PGE ustala również z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej dystrybucji części środków do dezynfekcji rąk, które spółka zamówiła w Orlen Oil. 

Ponadto, Polska Grupa Energetyczna wydelegowała 50 pracowników. Będą oni zdalnie w standardowych godzinach obsługiwać infolinię NFZ dotyczącą postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusa. Przypominamy, że znajduj się ona pod numerem  800 190 590. Obecnie pracownicy przechodzą odpowiednie szkolenie. 

>>> Dowiedz się więcej: Orlen sprzedaje płyn do dezynfekcji rąk. Cena wzbudza emocje. Jest oficjalne oświadczenie

Więcej o: