Koronawirus w Polsce. Tauron zapewnia: Mamy zapasy potrzebne do produkcji prądu i gazu

Tauron zapewnia zachowanie ciągłości produkcji i dystrybucji prądu. Ponadto, państwowa spółka informuje o wprowadzeniu szeregu działań prewencyjnych, które mają na celu zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Rozprzestrzeniający koronawirus wywołuje niepewność oraz niepokój wśród wielu osób także o to, czy w przypadku dalszego rozwoju epidemii w Polsce nie zabraknie podstawowych dóbr, jak chociażby dostaw żywności, dostępu do bieżącej wody czy prądu. Z tego powodu część firm, w tym Tauron, wydały komunikaty, w których uspokajają co do pojawiających się obaw, a także informują o działaniach prewencyjnych podjętych przez nie w ostatnich dniach. 

Zobacz wideo Koronawirus może wywołać recesję. Co z firmami, miejscami pracy i ratami kredytów?

Koronawirus w Polsce. Tauron wprowadza szereg działań prewencyjnych

- Podjęte działania prewencyjne, mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszym pracownikom oraz ciągłość funkcjonowania Grupy TAURON, co z kolei gwarantuje pewność dostaw energii elektrycznej i ciepła dla naszych klientów - mówi prezes zarządu TAURON Polska Energia, cytowany w komunikacie. 

Tauron zdecydował się zamknąć punkty obsługi klienta, stawiając mocniejszy akcent na elektroniczne kanały komunikacji. Na pewien czas zawieszone zostały również standardowe odczyty liczników. Spółka zapewnia jednak, że w przypadku wystąpienia awarii pracownicy będą je usuwać, zachowując zasady bezpieczeństwa. Ponadto, w zakładach Tauronu wprowadzono wzmożone kontrole pracowników, którym na wejściu mierzona jest temperatura ciała. Poprzez takie działania spółka chce zahamować rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa. 

Koronawirus. Dostawy prądu i gazu niezagrożone

Kluczową informacją w komunikacie Tauronu jest fakt, że dostawy prądu i gazu są niezagrożone. Jak czytamy w komunikacie bloki zajmujące się produkcją energii elektrycznej posiadają spore zasoby paliwa oraz innych materiałów potrzebnych do wytwarzają prąd i ciepło. 

Biorąc pod uwagę bieżące obciążenie naszych elektrowni, zgromadziliśmy zapasy paliw umożliwiające nieprzerwaną pracę jednostek przez około sto dni.

- tłumaczy natomiast Patrycja Hamera, rzecznik prasowy TAURON Wytwarzanie. Spółka zabezpieczyła się także pod kątem nieprzewidzianych sytuacji dotyczących czynnika ludzkiego, zamawiając siedem tysięcy całodziennych racji żywnościowych na wypadek ewentualnej sytuacji kryzysowej w segmencie wytwarzania energii

Więcej o: