Koronawirus uderzył w gospodarkę. Banki pozwolą zawiesić raty kredytów. "Uwaga, bo koszty wzrosną"

Zawieszenie rat kredytów z powodu światowej pandemii koronawirusa - takie rozwiązanie swoim klientom zaoferują banki. Do tej pory zrobiły to dwie instytucje finansowe. W jaki sposób skorzystać z odroczenia rat? Dla kogo to jest korzystne? W Studiu Biznes na te pytania odpowiada Jarosław Sadowski, analityk Expandera.

Pandemia koronawirusa przerwała łańcuchy dostaw i uderzyła w światową gospodarkę. To w najbliższym czasie może mocno spowolnić polskie firmy, które m.in. wysłały pracowników do pracy zdalnej. W tej sytuacji Związek Banków Polskich rekomendował stosowanie uproszczonej procedury w przyznawaniu karencji w spłacie kredytów. Kredytobiorcy mają dostać możliwość wydłużenie spłaty rat o minimum trzy miesiące.

Każdy bank będzie podejmował decyzję indywidualnie. Ułatwienia mają dotyczyć kredytów mieszkaniowych, konsumpcyjnych dla klientów indywidualnych, kredytów dla przedsiębiorców. Czy to korzystne dla każdego kredytobiorcy? Na te pytania w pierwszej części "Studia Biznes" odpowiada Jarosław Sadowski z Expandera. W motoryzacyjnej części "Studia Biznes" Tomasz Korniejew sprawdzi, czy ósma generacja VW Golfa wciąż nadaje rytm w klasie kompaktowej. 

Więcej o: