Sony wytacza ciężkie działa. Prezentacja PlayStation 5 już 18 marca o godz. 17

O Xbox Series X wiemy już praktycznie wszystko, ponieważ firma z Redmond nie kryła się z informacjami dotyczącymi swojego nowego produktu. Japońskie Sony poszło jednak jeszcze krok dalej, dzięki czemu już o godz. 17 poznamy nowe PlayStation.

W środę o godz. 17 główny inżynier PlayStation 5 Mark Cerny zaprezentuje informacje dotyczące nowej architektury konsoli oraz tego, jaki wpływ będzie miała ona na nadchodzące tytuły. Konferencję Sony będzie można obejrzeć na oficjalnym blogu PlayStation pod tym adresem.

Zobacz wideo TOP Gadżet - w oczekiwaniu na nowe konsole sprawdzamy, jak działa Nintendo Switch Lite

Z informacji dostępnych w sieci wynika, że nowa konsola japońskiej firmy będzie oparta o podobną architekturę sprzętu (czyli 8-rdzeniowy procesor Ryzen trzeciej generacji) oraz układ graficzny Navi. PlayStation 5 ma również oferować najgorętszy obecnie technologiczny wynalazek, jakim jest ray-tracing, wsparcie 8K, 120 FPS, a także superszybki dysk SSD. 

Sony kontra Microsoft. Co wiemy o nowym Xbox Series X?

W lutym szef Xboksa Phil Spencer opublikował na firmowym blogu wpis, w którym odsłonił niemal wszystkie karty. W zasadzie jedyną (i największą niewiadomą) pozostaje cena. O specyfikacji nowego Xboksa pisał w swoim artykule dziennikarz next.gazeta.pl Daniel Maikowski. 

Nowa konsola Microsoftu zostanie wyposażona m.in. w szybki dysk SSD NVMe, który przyczyni się do znacznie szybszego wczytywania poziomów w grach - w porównaniu z przestarzałymi dyskami HDD. To jednak nie wszystko. Dzięki funkcji Quick Resume będziemy mogli wstrzymywać i natychmiastowo wznawiać rozgrywkę w kilku grach jednocześnie. W PS4 i Xboksie One mamy do czynienia z podobną funkcją, ale działa ona tylko z jedną uruchomioną w danym czasie grą.

Inną nowością ma być technologia Dynamic Latency Input (DLI), która minimalizuje opóźnienia pomiędzy kontrolerem Xbox Wireless Controller i urządzeniem. Microsoft obiecuje niespotykaną wcześniej na konsolach płynność rozgrywki, która ma być pozbawiona jakichkolwiek lagów. O pozostałych nowinkach w Xbox Series X przeczytacie TUTAJ.

Więcej o: