Volkswagen na dwa tygodnie wstrzymuje produkcję w Polsce. Powodem koronawirus

Volkswagen poinformował, że od czwartku 19 marca produkcja samochodów w zakładach w Poznaniu, Swarzędzu oraz Wrześni zostaje wstrzymana na dwa tygodnie. Powodem jest rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Epidemia koronawirusa zmusiła do reakcji spółkę Volkswagen. We wtorek prezes niemieckiej centrali ogłosił, że większość fabryk w Europie będzie wygaszać produkcję. Przez pewien czas nie było pewne kiedy decyzja dotknie fabryki koncernu, które mieszczą się w Polsce.

Dziś wiemy już jednak, że produkcja samochodów w zakładach w Poznaniu, Swarzędzu oraz Wrześni zostaje wstrzymana. Przerwa ma potrwać dwa tygodnie. Także produkcja w Odlewni, gdzie powstają komponenty do samochodów koncernu, zatrzyma się - w tym wypadku od soboty.

Zobacz wideo Czy frankowicze ucierpią przez koronawirusa? 'To mogą być jedne z najwyższych rat w historii'. 'Studio Biznes' w nietypowej formie

Volkswagen wstrzymuje prace w polskich fabrykach. "Trudna, ale absolutnie właściwa decyzja"

Thomas Sedran, prezes zarządu marki Volkswagen Samochody Dostawcze, w przesłanym do redakcji Gazeta.pl komunikacie wyjaśnia, że pandemia wywołana koronawirusem wpływa na działalność spółki,  zaburzając zarówno łańcuchy dostaw, jak i produkcjęc czy sprzedaż.

- W związku z tym po ścisłych uzgodnieniach dokonanych z naszymi radami zakładowymi Volkswagen Samochody Dostawcze postanowił wstrzymać produkcję we wszystkich trzech ośrodkach produkcyjnych. To jedyna właściwa decyzja, aby również naszych pracowników nie narażać na zbędne zagrożenie ich zdrowia - stwierdził Sedran.

Czytaj też: Pracodawca będzie mógł obniżyć pensję, by ratować miejsce pracy. Wiemy, których firm to dotyczy

- To była trudna, ale absolutnie właściwa decyzja. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników są dla nas absolutnym priorytetem - stwierdził z kolei Jens Ocksen, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

Więcej o: