Niespodzianka od Valve. Już dzisiaj Steam Game Festival. 40 gier w wersji demo na platformie

Steam niespodziewanie zapowiedział The Steam Game Festival. W jego ramach na platformie zostanie udostępnione 40 gier w wersjach demonstracyjnych. W ten sposób Valve chce wspomóc autorów gier, którzy dużo tracą na odwołaniu Game Developers Conference.

Pod koniec lutego dowiedzieliśmy się, że Game Developers Conference (GDC) zostanie przeniesione na inny termin z powodu panującej pandemii koronawirusa. Dla dużych graczy w branży to nie problem ucierpieli przede wszystkim mniejsi deweloperzy, którzy tworzą gry. GDC to dla nich doskonała okazja, by nawiązać kontakty, pokazać inwestorom swoje gry czy wiele się nauczyć. Z pomocną ręką przychodzi Valve, właściciel platformy Steam. Jak się okazuje, na czas trwania Game Developers Conference był przygotowany The Steam Game Festival, który odbędzie się zgodnie z planem. 

Zobacz wideo TOP Gadżet - sprawdzamy, jak działa Nintendo Switch Lite

The Steam Game Festival zaczyna się już dzisiaj. 40 gier w wersji demo przez pięć dni

O tym, że podczas Game Developers Conference rozpocznie się The Steam Game Festival: Spring Edition, wcześniej nie wiedzieliśmy. Ciężko było to przewidzieć, ponieważ pierwsza edycja tego wydarzenia miała miejsce całkiem niedawno, bo w grudniu 2019 roku podczas The Game Awards. Wtedy przez 48 godzin udostępniono 14 gier w wersjach demo. 

Informacje na temat The Steam Game Festival: Spring Edition opublikował wczoraj na swoim profilu dziennikarz Geoff Keighley, określając ją mianem niespodzianki. Akcja rozpoczyna się 18 marca o 18:00 polskiego czasu. W jej ramach swoje produkcje zaprezentują twórcy, którzy stracili szansę na pokazanie ich podczas Game Developer Conference. W ramach festiwalu, do oferty Steam trafi 40 produkcji, które miały być zaprezentowane na panelach Indie MEGABOOTH, Day of the Devs oraz The Mix. Tytuły gier nie są jeszcze znane, ale w wersje demo będzie można grać przez pięć dni, do godziny 18:00 23 marca.