Ministrowie zapewniają: Świadczenia 500 Plus i 13. emerytura będą wypłacane

Ministrowie rządu zapewniają, że świadczenia 500 plus oraz 13. emerytura będą wypłacane bez żadnych przeszkód. - Są niezwykle ważne, bo również w tej trudnej sytuacji, w jakiej się w tej chwili znajdujemy, pozwalają ustabilizować dochody ogromnej rzeszy Polaków - mówił Jacek Sasin.
Zobacz wideo Premier: Drugi filar ma dotyczyć przedsiębiorców, gwarancji kredytowych, mikropożyczek do wysokości 5 tys. zł

Jacek Sasin był gościem programu "Sedno Sprawy" Radia Plus. - Wypłata świadczeń socjalnych, takich jak 500 plus i trzynastej emerytury, nie jest zagrożona przez wprowadzenie ustawy o Tarczy Antykryzysowej - zapewniał podczas rozmowy wicepremier i minister aktywów państwowych. Polityk podkreślił, że rząd nie planuje ograniczać wydatków społecznych, które są ważne dla społeczeństwa zwłaszcza w sytuacji pandemii wywołanej przez koronawirusa. - Dzisiaj mówienie o takich zmianach byłoby całkowicie nieodpowiedzialne - dodał Jacek Sasin.

Wypłata 500 plus i 13. emerytury nie jest zagrożona

O wypłacie świadczeń wypowiadała się także minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg w Polsat News. - Z całą stanowczością chciałabym potwierdzić, że świadczenia, które były dane, będą kontynuowane. Zarówno świadczenie 500 plus dla rodzin z małymi dziećmi, czy "dobry start", trzynasta emerytura, która będzie za chwilę wypłacana, waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych, to wszystko będzie realizowane - kontynuowała polityk.

Gość Polskiego Radia 24, wiceminister finansów Leszek Skiba również zapewnił, że żadne wydatki socjalne zaplanowane w budżecie na ten rok nie są zagrożone, a program pomocowy dla przedsiębiorców nie zmieni prospołecznej polityki rządu. - To są programy, które dzisiaj działają, w takim znaczeniu, że wspierają te osoby w tym trudnym momencie. W związku z tym są niezmiernie ważne, żeby przejść jak najlepiej przez światowy kryzys i pandemię - zaznaczył Leszek Skiba.

Wątpliwości związane z wypłacaniem świadczeń pojawiły się po tym, jak rząd zaprezentował tzw. tarczę antykryzysową. Jest to pakiet pomocowy, którego wartość szacowana jest na 212 mld złotych. Około 70 mld zł zostanie przekazanych bezpośrednio na wsparcie przedsiębiorców, a pozostałe środki skierowane zostaną na inne ulgi i gwarancje. Program ten ma na celu ochronę gospodarki przed negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa.

Więcej o:
Komentarze (29)
Ministrowie zapewniają: Świadczenia 500 Plus i 13. emerytura będą wypłacane
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 12 razy 10

  nie ma znaczenia że w szpitalach jest jedna maseczka ochronna na trzy pielęgniarki...
  najważniejsze żeby 13 emerytury zapewniły wygrana w wyborach, a potem choćby potop - pierwszym krokiem w tym kierunku było wydanie 2 miliardów zajumanych Polakom na Kurskiego zamiast na ochronę zdrowia

 • magnetoplumbit

  Oceniono 12 razy 8

  Idcioi. To wlasnie to powinny byc najwyzsze ciecia zeby ratowac gospodarke.

 • ar.co

  Oceniono 9 razy 7

  Skoro od pracodawców żąda się w zamian za pomoc państwa obniżki pensji o 20%, to może świadczenia korupcyjne typu 500+ też by obniżono o 20%? W końcu całe to świadczenie to "pomoc państwa".

 • lyjnin69

  Oceniono 11 razy 7

  bal na Titanicu TRWA W NAJLEPSZE

 • zdradliwe_pisozyty

  Oceniono 5 razy 5

  Ciekawe skąd nasz niezłomny (nie)rząd weźmie na to eszystko kasę?
  - Pożyczy z niemieckich banków komercyjnych i podniesie podatki lub napędzi inflację.

  Drogi sÓwerenie, te 500+ jest już warte mniej niż 400zł, twoja pensja (zakładam, że pracujesz) też straciła na wartości ok 20% od czasu gdy (nie)rząd niezłomnych z tzw. PiS dorwał sie do koryta - zastanów sie czy tego na prawdę chcesz.

  Już jesteśmy na równi pochyłej i jazda dopiero sie zaczyna - cel Wenezuela

 • antymoher64

  Oceniono 9 razy 5

  Jestem spokojny o naszą gospodarkę, jeśli zajmują się nimi Sasin i Duda, dwóch organizatorów pamiętnej wycieczki do Smoleńska.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 2 razy 2

  Specjaliści od organizacji prywatnej wycieczki samolotem rządowym, Sasin z Dudą, organizują gospodarkę i finanse w dobie kryzysu.

  Terrain ahead!!! Pull up!!! Pull up!!!

 • a8ucewiczz

  Oceniono 6 razy 2

  W tym roku wszyscy posmakujemy decyzji SUWERENA za wybór tego rządu,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX