Koronawirus. Rekordowo długi lot pasażerski. Przez pandemię samolot pokonał odległość 9765 mil

Obostrzenia związane z panującą na świecie pandemią koronawirusa w znaczny sposób utrudniły ruch lotniczy. Nieprzewidzianym skutkiego ubocznym całej sytuacji okazało się pobicie rekordu trwania lotu pasażerskiego. Pasażerowie linii lotniczych Air Tahiti Nui spędzili w samolocie aż 16 godzin.

Światowa pandemia koronawirusa bardzo negatywnie wpłynęła na branżę lotniczą. Tylko w ostatnich kilkunastu dniach zostało odwołanych tysiące lotów na całym świecie. Eksperci szacują, że wiele linii lotniczych upadnie w ciągu dwóch miesięcy. Niespodziewanym skutkiem ubocznym pandemii koronawirusa jest także pobicie rekordu świata w długości lotu pasażerskiego. 

Zobacz wideo Sen o potędze LOT. Po co kupuje niemieckiego Condora? W tej operacji może być kilka raf

Koronawirus "pomógł" w pobiciu rekordu długości lotu

Jak podaje CNN, 14 marca samolot francuskiej linii lotniczej Air Tahiti Nui odbył lot z Papeete na Tahiti do Paryża. Samolot pokonał odległość 9765 mil, a lot trwał 16 godzin. Rekord ten nie zostałby pobity, gdyby nie trwająca pandemia koronawirusa i wszystkie obostrzenia z nią związane.

Zazwyczaj trasa ta pokonywana jest z jednym międzylądowaniem na lotnisku w Los Angeles. Zgodnie z amerykańskim prawem wszyscy pasażerowie takich lotów muszą wyjść z samolotu i odbyć kontrolę graniczną, by przejść do kolejnego etapu podróży. Tym razem nie było to jednak możliwe, gdyż kilka dni temu Donald Trump ogłosił, że wszystkie loty z krajów Unii Europejskiej do Stanów Zjednoczonych są odwołane. Należy zaznaczyć w tym momencie, że Tahitii, która należy do Polinezji Francuskiej, jest zamorskim terenem Francji. Brak możliwości wykonania międzylądowania wymusił niejako na liniach lotniczych pobicie rekordu długości lotu. 

Jak tłumaczą przedstawiciele Air Tahiti Nui, tak rekordowy długi lot to wyjątkowy przypadek, gdyż w wypadku kolejnych rejsów samoloty będą odbywać międzylądowanie w Vancouver w Kanadzie bądź na Gwadelupie. Poprzedni rekord należał do Singapore Airlines, które proponują połączenie z Singapuru do Newark na dystansie 9534 mil. Przypominamy także, że samolot linii lotniczych Qantas odbył lot trwający 19 godzin i to on jest nieoficjalny rekordem. Nieoficjalnym, gdyż był to rodzaj testów, a na pokładzie nie było pasażerów.

Więcej o:
Komentarze (18)
Koronawirus. Rekordowo długi lot pasażerski. Przez pandemię samolot pokonał odległość 9765 mil
Zaloguj się
 • w.sumie.to.ja

  Oceniono 16 razy 12

  Pomyśleć,że stojąc go granicy PL od strony Niemiec16 godzin,już byłbym na Antypodach.
  A tak,szukam kibla ,bo krzaki wycięli

 • qawsedrftg

  Oceniono 8 razy 6

  Jechałem kiedyś pociągiem Sołotwino-Lwów, to jakieś 300 km ale pociąg rozkładowo jedzie 12 godzin a wtedy jeszcze doszło spóźnienie i 15 godzin było jak nic. Wspaniała podróż!

 • ulz

  Oceniono 5 razy 3

  Jakie pobicie rekordu. Z Auckland w Nowej Zelandii do Kataru /Docha/ leciałem blisko 18 godzin wg rozkładu miało być 18h25minut .

 • eses4321

  Oceniono 2 razy 2

  Wszyscy "geografowie" obwieszczający, że byli blisko tego rekordu (że oto latali sobie z Europy do Australii bez międzylądowania) i dający przykłady Quantasa, proszeni są sprawdzić na globusie gdzie leży Thaiti a gdzie Australia i Nowa Zelandia. Szczęka Wam spadnie jak zobaczycie o ile to dalej...

 • kat.2

  Oceniono 2 razy 2

  sąsiad wybrał się na krótki wypad do Hiszpanii i jak wyleciał dalej go nie widziałem. Wątpliwe czy do rekordy to zakwalifikują. Chyba że nieodpowiedzialności.

 • tempus

  Oceniono 1 raz 1

  Ja leciałem kiedyś 14 godzin. Nie sądziłem że byłem blisko rekordu :)

 • gazkom

  Oceniono 3 razy 1

  Czy jest jakiś cel odprawy granicznej osób w tranzycie? Po co Stany to robią? Czy jest jakiś logiczny powód?

 • wqcyzx

  Oceniono 3 razy 1

  Z W-wy do Papetee via biegun jest dokładnie 16.000km. Czyli tyle ile mają zasięgu samoloty przeznaczone do tak długich lotów.

 • 0apud0

  Oceniono 2 razy 0

  Qantas od roku lata regularnie na trasie Londyn - Perth bez międzylądowania. Lot trwa 17 godzin.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX