Koronawirus w Niemczech. Lufthansa uziemi większość swojej floty. Ok. 700 samolotów nie będzie latać

W związku z epidemią koronawirusa niemiecki narodowy przewoźnik lotniczy Lufthansa uziemia prawie wszystkie swoje rejsowe samoloty. W najbliższych dniach wystartuje jedynie pięć procent posiadanych przez przewoźnika maszyn.

Dyrektor generalny Lufthansy Carsten Spohr przedstawił roczny bilans firmy. Podczas konferencji we Frankfurcie nad Menem poinformował, że minimum 700 samolotów zostanie uziemionych, podczas gdy grupa Lufthansa jest w posiadaniu 763 maszyn. Carsten Spohr ogłosił także plan oszczędnościowy dla koncernu.

- Musimy poradzić sobie z obecną sytuacją za pomocą drastycznych, a czasami bolesnych metod - powiedział dyrektor generalny Lufthansy.

Ze słów Carstena Spohra wynika, że akcjonariusze Lufthansy nie otrzymają dywidendy za 2019 rok, a zarząd koncernu zrezygnował z dwudziestu procent swojego wynagrodzenia. Przewoźnik nadal będzie utrzymywać swoją flotę, ale skupi się na transporcie towarów. Oprócz tego Lufthansa angażuje się - wraz z rządem - w organizację lotów powrotnych dla Niemców, którzy utknęli za granicą.

Zobacz wideo Czy frankowicze ucierpią przez koronawirusa?

Lufthansa uziemia samoloty, Austrian Airlines anuluje planowane rejsy

Z komunikatów dostępnych na stronie internetowej Lufthansy dowiadujemy się, że od czwartku 19 marca należące do grupy Lufthansa linie lotnicze Austrian Airlines tymczasowo zawieszają regularne loty. Jest to reakcja na wprowadzenie ograniczeń wjazdu nałożonych przez wiele krajów w odpowiedzi na masowe rozprzestrzenianie się koronawirusa. Austrian Airlines anuluje wszystkie loty zaplanowane na okres 19-28 marca. Jeżeli będzie to możliwe, bilety pasażerów, którzy wykupili podróż w tym terminie, zostaną przebukowane na lot z innymi liniami lotniczymi.

Przeczytaj także: