Koronawirus. Borys: W drugim kwartale Polska wejdzie w recesję, w skali, jakiej nie było od 30 lat

Jakie będą gospodarcze skutki koronawirusa dla Polski? - Na pewno w drugim kwartale polska gospodarka wejdzie w recesję po raz pierwszy, w skali, jakiej nie widzieliśmy od trzech dekad - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Skutki ostrego hamowania ma łagodzić specjalny pakiet antykryzysowy. Jak z niego będą mogli krok po kroku skorzystać pracownicy i firmy? Posłuchaj całej rozmowy.

Rząd zaproponował pakiet antykryzysowy wart 212 miliardów złotych. Wśród rozwiązań, z których będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, są zarówno gwarancje kredytowe, jak i wsparcie z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Z tej drugiej formy pomocy będą mogły skorzystać firmy, które nie będą zwalniały pracowników. Przedsiębiorcy apelują o jak najszybsze uruchomienie gwarancji kredytowych, które pozwoliłyby utrzymać płynność finansową. Odpowiednie przepisy mają zostać przyjęte w przyszłym tygodniu. Jak skorzystać z takich rozwiązań? Czy rząd zamierza odpowiedzieć na apel firm, które proszą o zawieszenie, a nie odroczenie składek ZUS? Na te pytania w rozmowie z Łukaszem Kijkiem odpowiada Paweł Borys, prezes PFR, który brał udział w tworzeniu tzw. tarczy antykryzysowej. Posłuchaj całej rozmowy.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (62)
Koronawirus. Borys: W drugim kwartale Polska wejdzie w recesję, w skali jakiej nie było od 30 lat
Zaloguj się
 • uutek

  Oceniono 44 razy 36

  Dzbany ekonomiczne przepieprzyły furę kasy w czasach koniunktury, a teraz wszyscy będą cierpieć przez głupotę rządzących :(

 • punter

  Oceniono 15 razy 13

  Typowe pierd.... Koniki Polne z PiS.
  Przez 5 lat przep...dolili i po prostu ukradli 200-300 mld na różne "plusy", fundacje, spłacanie Czartoryskich i podobne wały a teraz chvjki wieszczą recesję ?

 • mikroolbrzym

  Oceniono 15 razy 13

  Jesteśmy w d...ie. To fakt. Nie wiadomo co się wydarzy - ale wiadomo, że to koniec PiS.

 • kotmiki

  Oceniono 12 razy 12

  Zapomnijcie 500 + 13,14,15,16 i inne obiecanki paranoicznego kurdupla ;jebnięcie będzie zajebiste a pislamiści uciekną z Polski

 • bruna5

  Oceniono 16 razy 12

  Co godzinę każdy "znawca' medyczno - ekonomiczny mówi co innego, więc należy brać poprawkę na wszystkie opinie związane czasem trwania epidemii, recesji itd. Na dzień dzisiejszy, typowe wróżenie z fusów.

 • cezar85

  Oceniono 15 razy 11

  borys nie wie co mówi

  matołusz, matołusz to dopiero się zna, jednym zdaniem powiększy pkb o 20%

  i ogłosi Polskę mistrzem świata

 • supermarjan

  Oceniono 14 razy 10

  grecja!
  tym gorzej ze nie ma euro, niemiec nie musi pomagac. moze patrzec jak krew wycieka
  tym lepiej ze nie ma euro, $, euro, poleci na 12-15 pln to przynajmniej turystyka czy eksport nie calkiem zdechna...
  500 razy zyeaby zaplacicie za swoje 500 plus. no wy nie. my....

 • ws21

  Oceniono 8 razy 8

  Wszysko to mi się w glowie nie mieści. Co da np. wlascicielowi restauracji poręcznie kredytowe w sytuacji gdy rządzący zabraniaja klientom z niej korzystać. Z czego splaci ten kredyt, i wlaściwie jakim celom mają te pieniądze slużyc?

 • bruna5

  Oceniono 16 razy 8

  @uutek
  W takim razie jak ocenić głupotę wszelkiej maści "biznesmenów", by nie powiedzić, że Januszy biznesu, którzy podczas koniunktury wydawali kasę na prawo i lewo na dobra konsumpcyjne, a teraz, zaledwie po 3 tygodniach epidemii już krzyczą, że nie mają kasy i będą zamykać swoje biznesy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX