Tarcza antykryzysowa. Emilewicz zapowiada odroczenie czynszu w sklepach dworcowych

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w wideokonferencji odpowiadała na pytania użytkowników Facebooka. - Rząd podejmie rozmowy w sprawie możliwości przesunięcia terminów zapłaty czynszu dla najemców sklepów dworcowych, a także terminów zapłaty rachunków za energię - zapowiedziała.

- Myślę, że tak jak umówiliśmy się z bankami […] na to, żeby takich wakacji kredytowych udzieliły klientom, […] tak i tutaj spróbujemy umówić się ze spółkami Skarbu Państwa, z PKP, […] która udostępnia przestrzeń na terenie dworców, aby takich wakacji czynszowych udzieliła najemcom – powiedziała Emilewicz w trakcie rozmowy wideo z użytkownikami Facebooka.

Zobacz wideo Jadwiga Emilewicz odpowiada na pytania widzów w sprawie

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zdradziła również, kiedy zamierza zająć się kwestią odroczenia czynszów w sklepach dworcowych. - Spróbujemy się tym zająć w najbliższym tygodniu - zapowiedziała. 

Samorządy również wychodzą naprzeciw przedsiębiorcom i proponują np. odroczenia czynszu. Przykładowo prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapewnił stołecznych przedsiębiorców, że możliwe jest skorzystanie przez nich z czasowego obniżenia czynszu, odroczenia terminu płatności i rozłożenia należności w czasie. Odroczone zostaną także terminy spłaty zadłużenia.

Podobne rozwiązania mają znaleźć zastosowanie we Wrocławiu. Gdański Pakiet Wsparcia Przedsiębiorców zakłada natomiast m.in. umorzenie czynszu w lokalach gminnych na miesiąc z możliwością zawieszenia opłat w kolejnych dwóch miesiącach.

Tarcza antykryzysowa. Możliwe także odroczenie terminu płatności rachunków za energię

Pytana także o możliwość odroczenia terminu płatności rachunków za energię, powiedziała: "Tak jak i PGNiG […] już zapowiedziała, że takich wakacji rachunkowych […] będzie udzielać, tak spróbujemy takie porozumienie osiągnąć z dystrybutorami energii elektrycznej, zarówno wśród spółek Skarbu Państwa, jak i komercyjnych".

Więcej o:
Komentarze (27)
Tarcza antykryzysowa. Emilewicz zapowiada odroczenie czynszu w sklepach dworcowych
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 8 razy 8

  Czy ta biurwa z Muzeum PRL w Nowej Hucie z wykształcenia politolog może się wreszcie przestać ośmieszać i zwyczajnie zamknąć ?⚠⚠⚠⚠

 • czechy11

  Oceniono 9 razy 7

  Kiedyś w Polsce takimi sprawami zajmowali się Prof Ekonomii osoby które o gospodarce miały pojęcie dzisiaj zajmuje się tym:⚠⚠⚠⚠

  Jadwiga Katarzyna Emilewicz z domu Szyler (ur. 27 sierpnia 1974 w Krakowie) – polska politolog i menedżer kultury.

  POWODZENIA POLACY TA PANI UCHODZI W TYM RZĄDZIE ZA WYBITNĄ WIWC WASZ LOS JEST JUŻ PRZESADZONY

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 7 razy 7

  zamierza zająć się kwestią odroczenia czynszów w sklepach dworcowych...a co z warzywniakami na osiedlach? One pracują na innych zasadach?

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 5 razy 5

  Ludzie, wy lepiej doinwestujcie szpitale i podnieście płace personelowi medycznemu, bo na jesieni będzie nawrót epidemii. To jak grypa albo przeziębienie. Będzie nawracać.

 • m2rket

  Oceniono 5 razy 5

  nie bedzie zadnej tarczy ani pomocy, bedzie niewyplacalnosc.

 • dejtrejder

  Oceniono 4 razy 4

  Wszyscy mieszkańcy tego kraju powinni być zwolnieni z płacenia czynszu za mieszkanie. Dlaczego pomagać tylko firmom zamiast ludziom, którzy zostali z pracy zwolnieni?

 • kotprezesa

  Oceniono 4 razy 4

  Jednym z punktów Papierowej Tarczy jest to, że Morawiecki będzie zatrudniał przy przekopie Mierzei Wiślanej.
  Tylko trzeba przyjść z własnym szpadlem.
  P🖕🏼S z wami.

 • michalstr3

  Oceniono 3 razy 3

  emilewicz......... Obroty w mojej firmie spadły o 90-99% mam zatrudnionych 11 pracowników. Twoje wsparcie jest obligatoryjne dla osób które zatrudniają do 9iu pracowników. W czym ja się róznię od osoby która zatrudnia 9 pracowników. Jam mam 11tu? Wojtek ma 9ciu i się załapie na umorzenie zus, Michał ma podpisaene umowy z 11 osobami i się nie załapie na umorzenie z zus......
  Emilewicz ty sie k...wa lecz. Nigdy nie wziąłem żadnej dopłaty, dofinansowania, ani z uni ani z państwowych akcji.... Wszystko budowałem swoimi rękoma i mózgiem. Nic od nikogo nie chciałem... Aż przyszedł czas że błagam jak kundel bury o pomoc nasze państwo. I co? i wy...aj :(( NIENAWIDZĘ WAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX