Pandemia koronawirusa. Nestlé Polska przekaże szpitalom i potrzebującym żywność o wartości 5 mln złotych

Nestlé Polska przekaże szpitalom i potrzebującym żywność o wartości pięciu mln zł w związku z pandemią koronawirusa. Ok. 800 tys. produktów trafi m.in. do pracowników służby zdrowia, pacjentów szpitali zakaźnych, osób starszych oraz tych poddanych kwarantannie w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania SARS-CoV-2.

W związku z utrzymującą się epidemią koronawirusa w Polsce, kolejne firmy przygotowują akcje pomocowe, które mają na celu poprawę jakości pracy czy życia szczególnie zagrożonych grup. Firma Nestlé Polska przygotowała 800 tys. produktów, mających trafić m.in. do pracowników służby zdrowia czy do osób objętych kwarantanną.

Zobacz wideo Polska lekarz z Hiszpanii:

Firma przekaże produkty żywieniowe pierwszej potrzeby, przeznaczone zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt, lecz także słodycze czy inne produkty. Jak podała spółka, darowizna obejmuje wodę butelkowaną, odżywki dla niemowląt i dzieci, płatki śniadaniowe, żywność dla dorosłych, kawę, słodycze, preparaty odżywcze, karmę dla zwierząt domowych i inne produkty.

Epidemia koronawirusa. Nestlé Polska walczy z koronawirusem

"Obecna sytuacja epidemiczna oznacza wiele wyzwań dla wszystkich. Niektóre grupy społeczne, takie jak osoby pracujące w służbie zdrowia, chore, wymagające opieki czy odizolowane, potrzebują teraz szczególnego wsparcia. Nierzadko mają one ograniczony dostęp do żywności czy nawet wody pitnej. Mamy nadzieję, że nasze darowizny pomogą zaspokoić te potrzeby. Jednocześnie obiecuję, że w dalszym ciągu będziemy oferować wsparcie tym, którzy go najbardziej potrzebują. Dziękujemy wszystkim naszym pracownikom i partnerom, bez których to działanie nie byłoby możliwe" - powiedział prezes Nestlé Polska Simon Smith.

Nestlé działa na polskim rynku od ponad 25 lat. Firma zatrudnia aktualnie 5500 pracowników w ośmiu lokalizacjach. Jest wiodącą firmą w obszarze żywienia z ok. 1600 rodzajami produktów i prawie 70 markami.

Więcej o: