PGNiG wspiera przedsiębiorców i obniża ceny gazu CNG na swoich stacjach. To odpowiedź na epidemię koronawirusa

PGNiG Obrót Detaliczny - spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa obniżyła dotychczas cenę paliwa CNG na stacjach o ok. 7 proc. w odpowiedzi na epidemię koronawirusa i związaną z tym trudną sytuację przedsiębiorstw, a w nadchodzącym tygodniu średnia cena detaliczna CNG spadnie poniżej 3 zł za m3 brutto.

- W duchu społecznej odpowiedzialności biznesu podejmujemy kolejne kroki, aby w tym trudnym czasie wesprzeć naszych partnerów biznesowych. Na skutek epidemii koronawirusa wielu z nich traci dochody. Obniżka cen paliwa CNG pozwoli im ograniczyć koszty związane z transportem, który jest niezbędny dla utrzymania działalności - powiedział Jerzy Kwieciński, Prezes Zarządu PGNiG.

Zobacz wideo

Jak dodał prezes obniżenie ceny gazu CNG o około 7 proc. i nadchodzące spadki mają sprawić, że cena gazu będzie na stacjach PGNiG Obrót Detaliczny najniższa od dwóch lat. 

- Z naszych stacji korzystają taksówkarze, firmy transportowe, kurierskie, ale także piekarnie, hurtownie spożywcze czy pralnie. Cena paliwa w tego typu działalnościach stanowi istotny koszt funkcjonowania firmy. Dlatego będzie to konkretna, wymierna pomoc dla przedsiębiorców w czasie kryzysu - podkreślił Marcin Szczudło, Wiceprezes PGNiG Obrót Detaliczny.

Pandemia koronawirusa. PGNiG obniża ceny gazu

Ponadto spółka podjęła decyzję, że kierowcy jeżdżący autobusami zasilanymi gazem CNG i LNG pochodzącym od PGNiG Obrót Detaliczny otrzymają bezpłatnie płyn dezynfekujący, który pomoże im w zachowaniu bezpiecznych warunków pracy.

"Jednocześnie grupa kapitałowa PGNiG będzie w najbliższych tygodniach na bieżąco monitorować sytuację i informować o ewentualnych dalszych krokach we współpracy z klientami" - czytamy w przesłanym komunikacie.

PGNiG Obrót Detaliczny to największy w Polsce sprzedawca gazu CNG i LNG służącego do celów transportowych. Spółka posiada także największą sieć stacji tankowania tego ekologicznego paliwa, które są zlokalizowane w miastach: Wałbrzych, Wrocław, Tychy, Trzebina, Sandomierz, Tarnów, Zamość, Kraków, Lublin, Mielec, Rzeszów, Warszawa, Radom, Toruń, Gdynia, Słupsk, Poznań.

Więcej o: