Zarząd polskiej spółki odzieżowej obniżył swoje wynagrodzenie do 1 zł: Musimy szybko i elastycznie reagować

Zarząd grupy LPP, do której należą m.in. sieci Reserved, Cropp czy House zdecydował się obniżyć swoje wynagrodzenie do symbolicznej kwoty 1 zł. Decyzja jest spowodowana trudną sytuacją gospodarczą.

Liczne ograniczenia wynikające z epidemii koronawirusa są potężnym ciosem dla branży handlowej, która od ponad dwóch tygodni nie funkcjonuje w formie stacjonarnej w większości krajów europejskich. W związku z tym właścicielom sieci sklepów coraz mocniej zagląda w oczy widmo kryzysu gospodarczego.

Zobacz wideo „Tarcza antykryzysowa” nie ochroni dużych firm? „To grzech śmiertelny państwa”

Zarząd LPP obniża swoje wynagrodzenie do 1 zł. "Szybko reagujemy na obecną sytuację"

W takiej sytuacji znajduje się chociażby grupa LPP, która zarządza takimi markami modowymi jak chociażby Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Jej zarząd podjął decyzję o obniżeniu swojego wynagrodzenia do symbolicznej kwoty 1 zł. Obniżka rozpoczyna się wraz z początkiem kwietnia i, jak podkreślono w komunikacie, potrwa "do momentu uznania przez zarząd LPP, że sytuacja finansowa spółki jest bezpieczna i przewidywalna".

Mamy do czynienia z sytuacją bez precedensu, dlatego jako zarząd firmy zapewniającej zatrudnienie 25 000 pracowników w kilkudziesięciu krajach robimy wszystko, aby zachować płynność finansową (...) Wpływ epidemii koronawirusa na całą gospodarkę, a w szczególności na rynek pracy jest nieunikniony. Chcąc uniknąć najgorszych scenariuszy, musimy szybko i elastycznie reagować na to, co przynoszą kolejne dni.

- czytamy w nim także. 

Spółka podjęła szereg innych działań w reakcji na epidemię koronawirusa. Już wcześniej wstrzymano wdrażanie w życie projektów informatycznych, które nie są niezbędne do funkcjonowania, a także zaprzestano rozbudowy centrali w Gdańsku. Dodatkowo rekomendowane jest niewypłacenie radzie nadzorczej dywidendy za rok finansowy zakończony 31 stycznia. W komunikacie poinformowano także o tym, że spółka wspiera placówki medyczne w Małopolsce i na Pomorzu. 

Więcej o:
Komentarze (105)
Zarząd polskiej spółki odzieżowej obniżył swoje wynagrodzenie do 1 zł: Musimy szybko i elastycznie reagować
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 18 razy 18

  A zarządy Spółek Skarbu Państwa pewnie też obniżyły swoje pensje: no bo chyba jest trudna sytuacja gospodarcza - tak mówili w TVPiSzczujni...

 • to-pu

  Oceniono 15 razy 11

  Ta epidemia potrwa bardzo długo. Bardzo. Wprowadzone obostrzenia uratują część ludzi, ale znacznie wydłużą czas trwania samej epidemii. Nie będą to tygodnie, ale miesiące: 6, 9, może dłużej. W tym czasie upadnie większość polskich firm, a bezrobocie dosięgnie każdą rodzinę w tym kraju.
  Teraz możecie mi dawać minusy, mam to gdzieś. Jeśli za rok odkopiecie mój post, zobaczycie, że wasza wiara, że "jakoś to będzie" była naiwna, a wszystko, co zrobił ten rząd nie tylko nie pomogło, ale wręcz nas dobiło.

 • burkaklucha

  Oceniono 9 razy 9

  A Prezes NBP? A zarządy spółek skarbu państwa? Chyba czas na realne zlikwidowanie kominów płacowych, kosmicznych odpraw, karuzeli stanowisk, niepotrzebnych instytucji i nadmiernie rozbudowanej administracji państwowej, od ministerstw począwszy. Zlikwidować podkomisję smoleńską, bo jej istnienie to szyderstwo.

 • jogar

  Oceniono 10 razy 8

  Tradycyjnie w komentarzach pretensje do prywatnych firm. A moze tak spytajcie rząd czy zmniejszy sobie w tych czasach pensje do symbolicznej złotówki, lub szefów banków, prezesów spółek skarbu państwa. No czekam na was trolle pisowskie.

 • hamsterx

  Oceniono 7 razy 5

  Czekamy na podobne działania pisiorów , bo przecież to prawdziwi Polacy i patrioci którzy dla Polski zrobią wszystko

 • cocpit

  Oceniono 11 razy 5

  I to jest prawidłowa reakcja POLSKIEJ spółki odzieżowej. Ciekawe czy POLSKI (?) rząd weźmie z nich przykład?

 • gelerthh

  Oceniono 11 razy 5

  to jest dojrzałość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX