Zarząd polskiej spółki odzieżowej obniżył swoje wynagrodzenie do 1 zł: Musimy szybko i elastycznie reagować

Zarząd grupy LPP, do której należą m.in. sieci Reserved, Cropp czy House zdecydował się obniżyć swoje wynagrodzenie do symbolicznej kwoty 1 zł. Decyzja jest spowodowana trudną sytuacją gospodarczą.

Liczne ograniczenia wynikające z epidemii koronawirusa są potężnym ciosem dla branży handlowej, która od ponad dwóch tygodni nie funkcjonuje w formie stacjonarnej w większości krajów europejskich. W związku z tym właścicielom sieci sklepów coraz mocniej zagląda w oczy widmo kryzysu gospodarczego.

Zobacz wideo „Tarcza antykryzysowa” nie ochroni dużych firm? „To grzech śmiertelny państwa”

Zarząd LPP obniża swoje wynagrodzenie do 1 zł. "Szybko reagujemy na obecną sytuację"

W takiej sytuacji znajduje się chociażby grupa LPP, która zarządza takimi markami modowymi jak chociażby Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Jej zarząd podjął decyzję o obniżeniu swojego wynagrodzenia do symbolicznej kwoty 1 zł. Obniżka rozpoczyna się wraz z początkiem kwietnia i, jak podkreślono w komunikacie, potrwa "do momentu uznania przez zarząd LPP, że sytuacja finansowa spółki jest bezpieczna i przewidywalna".

Mamy do czynienia z sytuacją bez precedensu, dlatego jako zarząd firmy zapewniającej zatrudnienie 25 000 pracowników w kilkudziesięciu krajach robimy wszystko, aby zachować płynność finansową (...) Wpływ epidemii koronawirusa na całą gospodarkę, a w szczególności na rynek pracy jest nieunikniony. Chcąc uniknąć najgorszych scenariuszy, musimy szybko i elastycznie reagować na to, co przynoszą kolejne dni.

- czytamy w nim także. 

Spółka podjęła szereg innych działań w reakcji na epidemię koronawirusa. Już wcześniej wstrzymano wdrażanie w życie projektów informatycznych, które nie są niezbędne do funkcjonowania, a także zaprzestano rozbudowy centrali w Gdańsku. Dodatkowo rekomendowane jest niewypłacenie radzie nadzorczej dywidendy za rok finansowy zakończony 31 stycznia. W komunikacie poinformowano także o tym, że spółka wspiera placówki medyczne w Małopolsce i na Pomorzu. 

Więcej o: