Koronawirus. Biedronka reaguje na zmiany przepisów. Nowe godziny otwarcia sklepów. Przed Wielkanocą 24h

Biedronka reaguje na kolejne zmiany ogłoszone przez polski rząd w związku z koronawirusem. Od 2 kwietnia sklepy sieci wydłużają godziny otwarcia - będą czynne w godz. 6:00 - 24:00.

"Wszystko po to, by klienci mieli szansę zakupu żywności, nawet przy nowych niższych limitach osób w placówkach handlowych. Dodatkowo w tygodniu przedświątecznym, czyli w dniach 7-10 kwietnia, sklepy Biedronka będą czynne całą dobę" - informuje siećkomunikacie prasowym. 

"Naszym zobowiązaniem wobec polskich klientów jest to, by umożliwić im zakup produktów spożywczych, nawet w tych szczególnych okolicznościach. Jednocześnie jesteśmy świadomi celów i znaczenia nowych regulacji i robimy wszystko, co konieczne, by Biedronka była miejscem bezpiecznym dla klientów i pracowników. Dlatego uwzględniając nowe zarządzenia, wydłużamy godziny pracy sklepów, by móc obsłużyć wszystkich klientów, zapewniając jednocześnie większe bezpieczeństwo i komfort" - wyjaśnia decyzję sieci Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny Biedronki.

Zobacz wideo Kolejne obostrzenia: dzieci mogą wychodzić tylko pod opieką dorosłych, limity w sklepach, ograniczenie dostępu do parków

Nowe godziny otwarcia Biedronek przed Wielkanocą

Od 2 kwietnia sklepy Biedronka w całej Polsce co do zasady będą czynne w godzinach 6:00-24:00, natomiast od wtorku 7 kwietnia do piątku 10 kwietnia - czyli w okresie przedświątecznym - placówki detalisty będą otwarte przez całą dobę. 

"W przypadku sklepów, w których ze względów operacyjnych godziny otwarć będą inne, ich klienci zostaną o tym poinformowani. Stosowane informacje będą także dostępne bezpośrednio w placówkach" - czytamy w komunikacie.

- Świąteczne zakupy są szczególne i potrzebujemy na nie więcej czasu, by starannie dobrać produkty i zadbać o każdy szczegół, z myślą o naszych bliskich - podkreśla Stolecki.

Pracownicy Biedronki za pracę nocną otrzymają wyższe wynagrodzenie niż przewidziane w prawie. Większy wymiar godzin nie przekłada się jednak na dłuższą pracę osób zatrudnionych w sklepie, ponieważ pracują oni w systemie zmianowym.

Rząd wprowadza nowe restrykcje w walce z epidemią koronawirusa

We wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe restrykcje, które mają doprowadzić do opanowania epidemii koronawirusa w Polsce. - Podjęliśmy decyzję w sprawie kolejnych obostrzeń. Musimy dalej ograniczać dystans społeczny - podkreślił. Jak dodał, za nieprzestrzeganie wytycznych będą groziły wysokie kary - od pięciu tys. zł, a w skrajnych przypadkach do kary pozbawienia wolności. - Te kary będą bezwzględnie egzekwowane przez policję - podkreślił.

Nowe obostrzenia w walce z epidemią koronawirusaNowe obostrzenia w walce z epidemią koronawirusa Gazeta.pl

Jak w praktyce będą wyglądały nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd? Do tej pory po ulicach można było się przemieszczać w grupach maksymalnie dwuosobowych. Rygor nie obowiązywał rodzin. Od teraz obowiązuje zasada zachowania dystansu dwóch metrów od drugiej osoby wobec wszystkich - z wyjątkiem rodziców opiekujących się dziećmi lub osobami z niepełnosprawnościami. Zgodnie z nowymi wytycznymi osoby poniżej 18. roku życia mogą przebywać w przestrzeni publicznej tylko pod opieką osoby pełnoletniej. Ogłoszono też, że godziny 10-12 będą przeznaczone w sklepach wyłącznie na zakupy dla seniorów. Wprowadzono również limity osób przebywających w sklepach i obowiązek nakładania rękawiczek przed wejściem do nich.

Więcej o: