Warta przeznacza 10 mln złotych na walkę z koronawirusem. Połowa pójdzie od razu do szpitali

Kolejną firmą, która włącza się do walki z koronawirusem, jest Warta. Firma na ten cel przekaże 10 mln złotych. Połowa trafi od razu do najbardziej potrzebujących szpitali.

Na walkę z koronawirusem pieniądze przekazało już wiele przedsiębiorstw. Do tego grona zalicza się PGE, Żabka, PKO Bank Polski czy Deloitte. Do tego grona dołącza teraz Warta, która przekaże na ten cel środki przeznaczone na kampanię jubileuszową z okazji 100-lecia działalności, czytamy w komunikacie.

Zobacz wideo 31 marca premier Morawiecki wprowadził nowe restrykcje

Warta przeznaczy 10 mln złotych na walkę z koronawirusem

Połowa tych środków Grupa Warta przekaże szpitalom, które są na pierwszej linii frontu. Pieniądze zostaną rozdzielone pomiędzy wybrane placówki zakaźne. 

W obliczu wielkiego wyzwania przed jakim wszyscy stanęliśmy, Warta dołącza do szerokiej koalicji ludzi, firm i instytucji wspierających walkę z koronawirusem. Jesteśmy w sytuacji, gdy solidarność i odpowiedzialność społeczna jest najważniejsza. Dlatego też chcemy skierować nasze działania nie tylko do jednej wybranej grupy, ale szeroko – aby przeciwdziałać wszelkim skutkom wirusa, również społecznym i psychologicznym. Zadaniem ubezpieczycieli, w tym Warty, jest pomagać – i to właśnie staramy się robić w przemyślany i punktowy sposób. Chcemy, aby nasza pomoc trafiła bezpośrednio tam, gdzie jest obecnie najbardziej potrzebna, w tym także do społeczności lokalnych

- mówi Jarosław Parkot, Prezes Zarządu Warty.

Ponadto Warta zaangażuje swoich agentów do akcji Zostań w domu i pomagaj - od każdej zawartej polisy firma przekaże część składki na działania związane z walką z epidemią koronawirusa. Środki pozyskane w ten sposób mają sięgnąć 5 mln złotych. Warta podkreśla, że jej agenci pracują obecnie w trybie zdalnym. Jako że oni są najbliżej społeczeństwa, to zebrane przez nich pieniądze zostaną przeznaczone na rekomendowane przez nich lokalne organizacje, wymagające wsparcia w walce z koronawirusem. Całkowita pomoc ma zostać równo podzielona na poszczególne województwa.

Więcej o: