Największy kryzys tego pokolenia? Belka: "Morawiecki ma rację, że to będzie coś dramatycznego"

Marek Belka, były minister finansów i ekonomista, w programie "Studio Biznes" ocenił, jak duże jest ryzyko, że obecny kryzys wywołany przez koronawirusa, będzie największym od dziesięcioleci. Przed takim scenariuszem ostrzega bowiem premier Morawiecki.
Zobacz wideo Największy kryzys tego pokolenia? „Morawiecki ma rację, że to będzie coś dramatycznego”

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że kryzys wywołany koronawirusem, będzie największym od dekad. Ostrzega, że może bardzo mocno uderzyć w Polskę. Ile w tej przestrodze jest prawdy, a ile przesadnego straszenia?

Na to pytanie odpowiedział gość programu "Studio Biznes". Marek Belka, były minister finansów, były prezes Narodowego Banku Polskiego w jednym Mateuszowi Morawieckiemu przyznał rację. - Zanosi się na coś bezprecedensowego - stwierdził. Wyjaśnił też, jakie znaczenie dla młodszych pokoleń, mogą mieć gospodarcze skutki epidemii.

Jak głęboko koronawirus uderzy w rynek pracy? Czy czeka nas powrót do lat 90?

Ekonomista odniósł się też do wpływu kryzysu na rynek pracy. Porównał zagrożenie bezrobociem, które grozi Polakom dziś, do sytuacji z lat 90., kiedy zatrudnienia nie mogły znaleźć miliony. Wyjaśnił, jak długo może zająć odmrażanie gospodarki i przywrócenie ekonomii na normalne tory.

Czytaj też: Marek Belka o zniesieniu limitu składek na ZUS. "Zaczyna się świadomość, że się naobiecywało"

Wpływ na rynek pracy będzie miała przede wszystkim tarcza antykryzysowa. Jak dużej części firm pozwoli na zachowanie miejsc pracy? Ilu przedsiębiorców nie będzie stać nawet na 40 proc. dopłaty? Zapraszamy do obejrzenia krótkiej rozmowy.

Więcej o:
Komentarze (138)
Największy kryzys tego pokolenia? "Morawiecki ma rację, że to będzie coś dramatycznego"
Zaloguj się
 • ks-t

  Oceniono 47 razy 43

  Premier Morawiecki pokazał jak się zabezpieczyć przed kryzysem. Tylko nieruchomości, szczególnie ziemia w wielkich miastach. Kupił taką za 700 tysięcy od kościelnego słupa księdza Żarskiego i dopłacił mu tylko mianowaniem na generała i dożywotnią generalską emeryturę. Potem parę myków z przekształceniem (za łapówkę) i cena wzrosła do 70 milionów. A w obecnej inflacji to może wkrótce i setka pęknie. Można? Można! Ucz się suwerenie od najlepszych. Polak potrafi. Z plusem.

 • def11

  Oceniono 34 razy 28

  A państwo rządzone przez PiS nie jest przygotowane nawet do kryzysu dekady a co dopiero pokolenia .. Zjadanie rezerw i zapasów, populistyczne transfery socjalne by kupować głosy wyborcze i szabrowanie gospodarki w tym gigantów państwowych spowodowały, że teraz ze spuszczonymi do kolan spodniami czekamy na nieuchronne, raz wydymanie przez wirusa, dwa wydymanie przez obcy kapitał który w czasie po pandemii jeńców brał nie będzie.

 • tapioka49

  Oceniono 42 razy 26

  KC PiS puściło gęsty śluz , jak przyszpilony ślimak bez skorupy ... Paskudztwo ...Tfu !
  Morawiecki okazał się przerośniętą brukwią !!

 • gazetalogin12

  Oceniono 30 razy 24

  Prawda jest taka, że to PiS znieszczyl polską gospodarkę, nic nie zaoszczędził, co mógł to wydał. Ten koronowirus to spadł im z nieba. Teraz będzie można na niego wszystko zrzucić.

 • elbertson

  Oceniono 21 razy 19

  Ten miesiąc rząd się przeslizgał na pracodacach - to Oni wypłacą Wam za 33 dni, po 20-04 zasiłek z ZUS - więc od 20 kwietnia Polacy pójdą do pracy

 • micmarci

  Oceniono 15 razy 15

  Lelochy ze smartfonami i tik-tokowi tancerze poznają smak chleba z masłem i cukrem zamiast batonów proteinowych.

 • fiqumiku

  Oceniono 17 razy 15

  Matołusz mówił niedawno, że spoko. Pis Polskę przygotował. Jak się wszystko zawaliło, to znów jest to wina Tuska.
  Banda podwórkowych cwaniaków płaci sobie premie, gdy kraj padł z kolan na twarz. I za co? Za 500 miesiecznie. Żenada

 • kotprezesa

  Oceniono 17 razy 15

  Spełni się marzenie Morawieckiego:
  "Niech zapiedralają za miskę ryżu!"
  Nieprawdaż P🖕🏼Sowsko-kremlowskie sqrwysyny?

 • optymistaa43

  Oceniono 21 razy 15

  Najwiekszy wplyw na tragiczna juz sytuacje w Polsce ma warchol DUDA , rzad warcholow pod kierownictwem historyka warchola bankstera Morawieckiego i w wiekszosci zydowskiej w PiSe.Kierowane jest to warcholstwo przez obcokrajowca nienawidzacego Polski i Polakow
  kapusia U B balbina t z zydaKelksztajn-Kaczynskiego.A za co nas ta menda tak nienawidzi,wyssala ja z mlekiem matki i poprzez codzienna do kurdupli mantre ojca Rajmunda o zemscie i nienawisci do Polski. Dlaczego to bylo takie wazne w tej rodzinie?.Niestety,polscy bandyci-mordercy.w czasie 2 wojny swiatowej ,dla rabunku mienia zydowskiego zamordowali 100 000 zydow,byla wsrod nich najblizsza rodzina Rajmunda ,rodzina Kelksztajn.Dlatego wlasnie ,powodowana nienawiscia zemsta kieruje tym bydlakiem, ktory wykorzystuje polskich warcholow i prowadzi polske w przepasc.
  WARCHOL ; urzednik panstwowy lamiacy Konstytucje,polityk/czka stanowiacy/a prawa szkodzace Polsce i Polakom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX