PFR: Tarcza finansowa zapewni subwencje dla ponad 670 tys. przedsiębiorstw

Zapowiedziana w środę tarcza finansowa jest skierowana do ponad 670 tys. polskich przedsiębiorstw, poinformował Polski Fundusz Rozwoju (PFR).
Zobacz wideo

Według środowych zapowiedzi, PFR będzie emitował obligacje gwarantowane przez Skarb Państwa na finansowanie tarczy finansowej - opiewającej na ok. 100 mld zł - rządu, natomiast Narodowy Bank Polski (NBP) będzie mógł skupować te papiery od banków komercyjnych.

Polski Fundusz Rozwoju uruchamia tarczę finansową PFR dla Firm i Pracowników - nowy program pomocowy w ramach Tarczy Antykryzysowej skierowany do ponad 670 tys. polskich przedsiębiorstw. Dzięki kompetencjom inwestycyjnym i zapleczu finansowemu PFR będzie mógł sprawne i efektywnie udostępnić przedsiębiorcom finansowanie na preferencyjnych warunkach, ograniczać skutki spowolnienia w polskiej gospodarce i przyczynić się do powrotu polskich firm na ścieżkę rozwoju

- informuje PFR.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział podczas konferencji prasowej, że środki w ramach tarczy finansowej zaczną trafiać do firm za 2-3 tygodnie.

Program składa się z trzech komponentów o łącznej wartości 100 mld zł: Do mikrofirm trafi 25 mld zł, do małych i średnich firm 50 mld zł, a do dużych przedsiębiorstw 25 mld zł. Podmioty, które skorzystają z programu otrzymają łącznie środki bezzwrotne o wartości 60 mld zł . W przypadku mikrofirm (1-9 pracowników) kwota wsparcia to maksymalnie 324 tys. zł.

Więcej o:
Komentarze (14)
PFR: Tarcza finansowa zapewni subwencje dla ponad 670 tys. przedsiębiorstw
Zaloguj się
 • daxx71

  Oceniono 4 razy 4

  Wyrazy współczucia dla następców, obyście mieli naprawdę dobrą passę, bo przez tych kretynów to my się zadłużymy do 10-go pokolenia w przód, albo zbankrutujemy.

 • aietes

  Oceniono 3 razy 3

  czy finansowanie deficytu przez NBP jest legalne? NBP ma pilnować wartości pieniądza. morawiekci nie ma prawa wliczać do swej pier. "tarczy" pieniędzy z NBP.

 • soap2

  Oceniono 2 razy 2

  Jutro tarcza 3.7.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 2 razy 2

  To kolejne solidne koło ratunkowe od rządu tymczasowego KC PiS :-)
  Solidne bo znów z betonu :-)

 • andrzej2310

  Oceniono 2 razy 2

  Bicie piany dla każdego przedsiębiorcy - dziekujemy premierze

 • aietes

  Oceniono 1 raz 1

  rydzyk odżyje.

 • e-4l2

  Oceniono 1 raz 1

  Za 2-3 tygodnie???
  To jakiś dowcip?

 • jego-wysokosc

  Oceniono 1 raz 1

  Nie wiadomo czy i ilu przedsiębiorcom rzeczywiście państwo pomoze. Za to wiadomo, że dla prezesa PFR lizanie dvpy prezesa PiS zapewni spokojną pensję. Przynajmniej do wyborów...

 • ual123

  0

  Im czesciej pojawia sie Pawel Borys jako twarz walki z kryzysem, tym bardziej czuje ze jestesmy jako spoleczenstwo glebiej w d... a kryzys i jego wielkosc jaki nas uderzy, bedzie nieporownywalny z niczym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX